BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

12 naujų mokesčių

Pre Scriptum. Primenu, kad visus Roberto blogo įrašus (ir jų dalis) galite spausdinti, cituoti, talpinti kur tik norite, tik nepamirškite nurodyti iš kur tekstas paimtas (Šaltinis: Ciniko Roberto blogas). Aktyvi nuoroda į blogą taip pat nepamaišytų.

Paskutiniu metu Robertas perskaito nemažai puikių naujienų apie naujus arba padidintus mokesčius. Gerai įsigilinęs į naujuosius ir numanydamas kokių dar gali prigalvoti tuščiagalviai Lietuvos valdovai, jis sudarė labiausiai tikėtinų naujų mokesčių sąrašą.

1. Laimės mokestis. Kuo laimingesnis jautiesi, tuo daugiau turi mokėti. Reikės kas mėnesį atvykti į mokesčių inspekciją pasirodyti. Jie iš veido nustatys “ant kiek” laimingas esi ir mokestį arba pakels arba sumažins. Jei esi labai labai nelaimingas, mokėti nereikia, nes jei sugalvosi nusižudyti, išvis nustosi mokesčius mokėti…

2. Laikrodžio mokestis. Žinoti laiką yra didelė privilegija. Už kiekvieną namuose esantį laikrodį reikės mokėti metinį mokestį. Už laikrodžius kompiuteryje ir mobiliuosiuose telefonuose mokėti nereikės, nes tie daiktai ir taip bus apmokestinti. Rankinių laikrodžių nešioti išvis neapsimokės.

3. Sekso mokestis. Jis jau slapta įvestas. Jį žmonės moka pirkdami kontraceptines priemones. Juk pastebėjote, kad prezervatyvai pabrango…

4. Langų mokestis. Kuo namuose daugiau langų (ir automatiškai šviesos) tuo didesnis mokestis. Jis bus skaičiuojamas pagal bendrą langų kvadratūrą. Jei mokėsite mažą langų mokestį, greičiausiai ir laimės mokestis bus mažesnis - laimė susijus su šviesa. Taigi apsimokės langus užmūryti.

5. Intelekto mokestis. Visiems Lietuvos gyventojams bus liepta atlikti intelekto testą (kas bandys išvengti, sės į kalėjimą). Šio mokesčio dydis bus proporcingas intelekto dydžiui. Kuo didesnis intelektas, tuo daugiau reikės mokėti. Jei intelekto koeficientas nesiekia 82, mokėti išvis nereiks. Nebent tie su žemiausiu intelektu turi kompiuterį, tuomet jiems teks mokėti interneto komentatoriaus mokestį…

6. Akinių mokestis. Savaime aišku, mokesčio dydis priklausys nuo dioptrijų. Pliusas ir minusas reikšmės neturės. Bus naudinga turėti pažįstamą okulistą, kuris padės sufalsifikuoti akinių dokumentus užrašydamas mažesnį dioptrijų skaičių. Reikės jam duoti kyšį.

7. Seksualinės orientacijos mokestis. Spėkit, kas mokės daugiausiai?..

8. Amžiaus mokestis. Šitas irgi jau beveik įvestas. Kuo žmogus vyresnis, tuo daugiau reikės mokėti. Už pinigų dar neuždirbančius vaikus mokės tėvai. Taip tėvai bus skatinami vaikus kuo anksčiau varyti dirbti ir taip kils Lietuvos ekonomika.

9. Ironijos ir sarkazmo mokestis. Kai tik šis mokestis bus įvestas, Robertas emigruos kur nors, kur lietuvių daugiau, nei Lietuvoj…

10. Miego mokestis. Ilgai miegantis žmogus - mažai dirbantis žmogus. Mažai dirbantis - ekonomikos nekeliantis… Neapmokestintas miegas bus tik iki 7 val. ryto. Savaitgaliais - iki 11 val.

11. Krikščionio mokestis. Jį mokės visi, bet mažiausią mokės tie, kurie labiausiai krikščionys. Kitų tikėjimų žmonės mokės tiek daug, kad net neliks ką savo dievams aukoti. Pavyzdžiui ar žinojote, kad vienos dienos dievybių garbinimas krišnaitui kainuoja apie 180 lt. Tai yra faktas. Taigi jiems finansiškai labiau apsimokės keisti tikėjimą. Ateistai (netikintys jokiais dievais) taip pat mokės daug.

12. Super mokestis. Valdžia jį vadins “lojalumo mokesčiu”. Jo dydis bus proporcingas mokesčių skaičiui, kurį mokėsi. Žodžiu, jei esi senas, protingas, ironiškas, laimingas akiniuotas gėjus ateistas, kuris mėgsta nešioti laikrodį ir ilgai miegoti, mokėsi gana didelį Super mokestį…

Lengvatos. Visų arba kai kurių iš čia išvardintų mokesčių mokėti nereikės jei,

1. esi vienas iš tų, kurie juos sugalvoja ir patvirtina.

2. esi romas ir gyveni tabore.

3. esi kalinys.

4. esi miško gyvūnas.

5. esi dvejus (arba daugiau) metų miręs.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (53) | “12 naujų mokesčių”

 1.   hityoursoul rašo:

  Vienas iš geriausių įrašų mano nuomone :))

 2.   rut rašo:

  eik tu kaku koksai kietas :) jau svarsciau ir as apie tokius mokescius…

 3.   Stichija5 rašo:

  Linksmas šitas. Patiko. xD

 4.   pipezas rašo:

  “7. Seksualinės orientacijos mokestis. Spėkit, kas mokės daugiausiai?..”

  Spėju: Rokas Žilinskas.

 5.   Jovita rašo:

  Super. Rankos paspaudimas :)))

 6.   Tadas rašo:

  Kad dėl langų, tai toks mokesti buvo. Galiausiai jis buvo pakeistas ar pakeitė kamino ar dūmo mokesčių. Buvo mokama nuo langų skaičiaus. Kitu periodu buvo mokama nuo kaminų skaičiaus. Žinoma, tai labai įtakojo architektūrą.

  Dar buvo pagalvės mokestis. Buvo laikoma, kad jei žmogus gyvena, tai ir uždirba, o jei uždirba tai turi mokėti visada vienodą mokestį. Tai vargšas mokėjo tiek pat kiek ir turtuolis. Dabar jei įvestu tokį mokestį, o kitus panaikintu, tai norint tiek pat surinkti pinigų kiekvienas mažas ir didelis turėtu per mėnesį mokėti 800 Lt.

 7.   Mindauqas rašo:

  Jis nemokės nes:
  “išvardintų mokesčių mokėti nereikės jei,
  1. esi vienas iš tų, kurie juos sugalvoja ir patvirtina.”

 8.   Adomas rašo:

  Kažkaip, šitas nelabai patiko. Nors viskas, ką jūs darote daugiau ar mažiau man patinka, bet. Nepaisant to, kokios priežastys yra sunkmečio Europos, Lietuvai sekasi geriausiai, nes mes ne ėmėme paskolas o kėlėme mokesčius. Nekilnojamo turto mokestis, labai reikalingas ir geras dalykas. Jei tik paskaitėte kas bus apmokestinama ir ko juo siekiama.

 9.   Easy rašo:

  Bet su mokseciu mokejimu po mirties tai irgi jegovai :D

 10.   Šiaurietė rašo:

  Gyvenimiška ir kartu originalu :) “Oro” mokesčiu jau sunku nustebinti (beje, toks egzistavo Bizantijoje už per aukštus pastatus). Egzistavo ir mokesčių tokiais skambiais pavadinimais kaip dulkių mokestis (įvestas Armėnijoje XX a. pab. už kiemų šlavimą ir tvarkymą), žagrės (LDK laikų žemės mokesčio atitikmuo), padūmės (LDK; nuo vieno sodybos gyvenamojo namo), lakštingalų (Vokietija, XVII a.; už dainavimą), viengungių (Didžioji Britanija, apie XVII a.), viengungių, vienišių ir mažašeimių mokestis (Lietuva, tarpukaris - taikyta visiems gyventojams. Kuo šeimos sudėtis gausesnė, tuo mokestis mažesnis).
  Žodžiu, principas senas, tik mokestinė bazė pritaikyta pagal laikmetį :)

 11.   Zarra rašo:

  Sakyčiau, smagus Tamstos požiūris į šiandieninę situaciją. Nors, kai geriau pagalvoji, kas belieka žmogui tokiomis sąlygomis, jei ne ironija. :)

  P.S. Tikiuosi, kad valdžios vyrai šio blogo neužtiks.

 12.   geranaujiena rašo:

  Oi. Oi. “Dvejus (ar daugiau) metus miręs” pribaigė paskutinius bandymo išlaikyti orumą likučius. Seniai taip begėdiškai nežvengiau darbo vietoje…

 13.   Julita rašo:

  Gerainaujienai negerai. Ji turi darbą ir dar yra laiminga-reikės mokėt didelius mokesčius:D

 14.   geranaujiena rašo:

  Aha, ir net jeigu užsilenksiu bekrykštaudama, tuos didžiuosius mokesčius (įskaitant Lojalumo) teks mokėti dar dvejus metus :D

 15.   Bernadeta rašo:

  Sukosi ir mano galvoje pan. mintys… Ir visiems mums teks mokėti 5-tą intelekto mokestį - išsidavėme, kad turime kompiuterius ir veržiamės komentuoti:(

 16.   baltuma rašo:

  Graudžiausia, kad jų įvedimas tikrai yra ganėtinai realus.

  Tokiais tempais Lietuvių Lietuvoje per artimiausius 10 metų tikrai neliks. Jau dabar mano pamotė, nemokanti nė vienos užsienio kalbos, sako, kad išvažiuotų bet kur, kai tik pasitaikytų menkiausia galimybė.

 17.   Dėjo anys Mykolą rašo:

  Problemą galėtų išspręst papildomų 2000 kiaušinių, 400 papelyjusių burokų, krūvos žvyro ir didesnio kalibro akmenų, bei šūdina nuotaika apsiginklavusių tautiečių užtaisas. Išalkusių pensininkų elementas čia taip pat nepamaišytų, bo už tėvo pyktį šaltesnis gali būt nebent 65-metį perkopęs statistinis lietuvos senolis (jei tik badu nespėjo kanopų užverst. Arba žiemą sušalt).
  Tai kol čiuožiam šito subinės ravo skyliop, siūlau nelaukiant griebt temidės diržą dar kartelį.

 18.   Justinas rašo:

  Super Roberto įrašas :} Tikrai labai prajuokino :)

 19.   lukas rašo:

  Rusijoj 17a. ar 18a. buvo toks “barzdos” mokestis - uz kiekviena vyra seimoj, kuo daugiau vyru tuo didesnis mokestis. :))

 20.   Merfis rašo:

  Hm, perskiačiusi pavadinimą iškart norėjau priminti ir pagalvės mokestį.

 21.   Merfis rašo:

  Bet regis, nespėjau. :)

 22.   gyventoja rašo:

  :) praskaidrino ryta aciu :)

 23.   Dviguba V rašo:

  O kodėl čigonams nereikės mokėt? :O

 24.   Simona rašo:

  Pritariu Adomui, nors, tiesa, įrašas tikrai smagus. :)

 25.   GN rašo:

  12 teiginys labiausiai patiko:D

 26.   sesilion rašo:

  “Žodžiu, jei esi senas, protingas, ironiškas, laimingas akiniuotas gėjus ateistas, kuris mėgsta nešioti laikrodį ir ilgai miegoti, mokėsi gana didelį Super mokestį” :DD geras įrašas :DD

 27.   Marte rašo:

  renkuosi būti miško gyvūnu

 28.   Marte rašo:

  o šiaip tai kuo daugiau mokesčių - tuo geriau. eisiu į Labanoro vienkiemį grikių augint. nereiks vaidint, kad šitas modernus gyvenimas kažką man duoda :)

 29.   tinginyste rašo:

  patiko labai :D nuotaiką praskaidrino

 30.   ieva rašo:

  si karta robertukas tikrai paplusejo ir toki gera bloga parase,kad turbut reikia siusti ji i seima kad priimtu siuos mokescius;D

 31.   Darius rašo:

  Labai jau paradoksalus tas laimes mokestis gaunasi. Jeigu esi nelaimingas ir suzinai, kad nereikia mokėti mokesčio, tai juk iškart pasijunti geriau, o už tai gausi mokėti…

 32.   a rašo:

  O, tik dabar perskaičiau kitus komentarus, ir nudžiugau, kad ne man vienam šis įrašas užkliuvo. Koks tai Gražuliškas (ne nuo “gražus” bet nuo “Petras”) ar Veselkiškas tas humoras šį kartą :)

  P.S. \o/ Adomai, Simona \o/

 33.   a rašo:

  Oj! Pasirodo cinikas Robertas iš tikro jautrus kritikai, ir neglostančius komentarus spėriai šalina :) Na kad jau taip, tai ir šį komentarą prašom ištrinti! O šiaip - sėkmės :)

 34.   Tadas Vidmantas rašo:

  Paskaityk paantraštę po blogo pavadinimu… Gal suprasi:)

 35.   Mroliaoliaolia rašo:

  Kartą mėnulis pasakė, kad nebijo rytojaus. Jis drįso daryti tai, ko kitos žvaigždės jam pavydėjo: kalbėti, juoktis, net mylėti savaip. Kodėl jis tai darė? Mėnuo žinojo, jog kiekvienas neatsargus žiupsnelis darbų gali pakeisti likimą. Tačiau atėjo metas, kada mėnulis pažvelgė į atlanto vandenyną ir suvokė: bandydamas keisti saulės sistemą, praras Saturno, Neptūno meilę, bet įgys mažų asteroidų palankumą. Žinoma, asterorodai kaip fairy burbulai. Atsibosi – subliukš, per daug patiksi – susprogs. Kita vertus, kartais verta bandyti nugriauti Eifelio bokštą, nei statyti jų mažas kopijas. Tik taip liks pėdsakas tiems, kurie suvokia ironiją, ir didelis nusivilimas tiems, kurių bambos plyšta dėl jų svarbos.
  O jei dabar, mielas komentatoriau, nesupratai nė lopinėlio to, ką parašiau – nenusimink. Tik noriu padėkoti Tadui, kuris moka išlipti iš dėžės ir žvelgti į gyvenimą kitom akim.

 36.   Martynas rašo:

  asilo mintys.

 37.   Prof. reabilituotas dr. Konstantinas Kirkšna rašo:

  nors ir nesu juoko mokslininkas (bet gal kada būsiu), bet esu pastebėjęs, kad egzistuoja tokia ironijos rūšis kaip radikalioji arba kraštutinė ironija (terminas dar nepatvirtintas). Kraštutinė ironija tikriausiai išsivystė iš kraštutinių dialoginių responsų, kaip pavyzdys galėtų būti situacija tokia (idėja paimta iš, berods, Calvin and Hobbes, tik laisvai interpretuota):
  - mama, ar galiu prikalti kilimą prie grindų vinimis?
  - ne, negali.
  - mama, ar galiu padegti dulkių siurblį?
  - ne, negali.
  - mama, ar galiu sudėti kaktusus į šaldytuvą?
  - ne, sūnau, negali.
  - tu man nieko neleidi.
  Štai kaip veikia tas radikalumas. O radikali ironija skamba maždaug taip:
  Vilniuje įvyko gėjų eitynės. Tai gal dar priimkim įstatymus, kad gėjai privalo uždirbti dvigubai daugiau nei heteroseksualai? Štai. Ir jeigu yra procesas pavadinimu sutirštinti spalvas, tai minėtas atvejis galėtų būti pavadintas “padaryti mėlyną iš žalios”.
  Šis Roberto įrašas irgi yra radikali ironija ir nežinau, bet gal bent kiek sugebėjau parodyti, jog tai nėra itin nuosekli humoro rūšis. Žinoma, blah blah, komentatoriai kvaili, aha, ačiū.
  Tuolab, kad ir komentarai trinami, pasitelkus šūkį, jog kas nesutinka su mano nuomone, tas kvailys. Na, tikiuosi bent kas spės perskaityti.

 38.   Tadas Vidmantas rašo:

  Tamstos komentaras skamba gana protingai, tačiau jokio įrodymo jame nepateikėte (jei mėginote kažką įrodyti). Galbūt esate teisus dėl radikalios ironijos, bet ką reiškia “nėra nuosekli humoro rūšis”? Ir kodėl tai yra blogai (o gal gerai? Nesupratau ką tiksliai turėjote omeny)?

  P.S. Jūsų interpretacija, kad trinamos nuomonės nesutampančios su autoriaus yra neteisinga. Čia trinami pikti, įžeidžiantys ir negražūs komentarai. Čia ne panele.lt… Norite plūstis, eikite ten. O ne verkšlenkite paskui:)

 39.   Prof. reabilituotas dr. Konstantinas Kirkšna rašo:

  na, nemačiau kaip atrodė tie ištrinti komentarai, todėl patikėsiu, Tadai, jumis.
  O dėl humoro, na, nežinau ar tai kažkuo blogai, jeigu kitiems juokinga. Man - nevisai, tiksliau labai šmaikštus rašymo stilius, bet ne pagrindinės mintys (kalbu būtent apie šį įrašą).
  Na, o įrašas buvo reakcija į naujus mokesčius Lietuvoje, kiek supratau. Štai čia ir pasireiškia tas radikalumas ir nenuoseklumas: kad ir kokie tie mokesčiai bebūtų, reikalingi ar visiškai ne, tačiau jie motyvuoti, bent kažkuria dalimi. Kad ir transporto (automobilio) mokestis, nors jis ir smarkiai diskutuotinas, bet transportas svarbi visuomeninio gyvenimo dalis, yra tokia susisiekimo ministerija, kažką jie vistiek ten susirinkę nudirba. Nors toks mokestis šiuo metu būtų žvėriškas, bet žiūrint objektyviai galima rasti kažkiek tiesos ir motyvo jį kada nors įvesti (aplinkosauginis motyvas) ir pan.
  Na, ir prasideda akinių mokesčiai - tai aš laikau tuo radikalumu. Pavyzdys - jeigu apmokestintų automobilius ir aš kur nors viešai pajuokaudamas pasiekčiau “aukščiausią sarkazmo gaidą” pasiūlęs apmokestinti vaikiškus triratukus. hehe.
  Kita vertus apie humorą geriausia ne kalbėti, o juokauti! savo dviem komentarais tebandžiau paaiškinti, kodėl nesijuokiau ir apginti tą mažumą, kuri taip pat nesijuokė.

 40.   Tadas Vidmantas rašo:

  Na, dabar viskas aišku. Dėkui už nuomonę.

 41.   LP rašo:

  Man nelabai juokinga buvo.Siek tiek liudna kad tokie dalykai Lietuvoje vyksta :(

 42.   valerija rašo:

  Tiesiog pranašiška.13 GALĖTŲ BŪTI SĄŽINĖS MOKESTIS - SEIMO,VYRIAUSYBĖS NARIAMS IR KT. VALDININKAMS.

 43.   Prof. reabilituotas dr. Konstantinas Kirkšna rašo:

  Tadai, pripažįstu jūsų (ir Roberto) pergalę ginče.
  http://www.delfi.lt/news/economy/realestate/ketinama-nustatyti-kiekvienam-butui-privaloma-minimalu-mokesti-busimiems-remontams.d?id=34224925

 44.   Laurita rašo:

  Šaunuolis, Tadas :)

 45.   effete rašo:

  apstulbau, sukaustė, :} labai lengva ir žaisminga

 46.   jo rašo:

  o kur dar tualeto mokestis? Už didelį reikalą - daugiau, už mažą mažiau, už viduriavimą - papildomas ekologijos mokestis.

 47.   Vaida rašo:

  Žodžiu, jei esi senas, protingas, ironiškas, laimingas akiniuotas gėjus ateistas, kuris mėgsta nešioti laikrodį ir ilgai miegoti….. PAVARAI ZMOGAU!!! :DDD

 48.   Pumpurine Shatre rašo:

  Esu jauna, sarkastiska, beveik laiminga, akiniu nenesiojanti biseksuale krikscione, kuri nenesioja laikrodzio ir megsta ilgai pamiegoti. Taciau, mano laimei man mokesciai negalioja,nes jau treti metai sedziu panevezio moteru kolonijoje.

  In your face

 49.   laiskaiiniekur rašo:

  Dar uzmirsote pamineti ,,ubagystes” mokescius,kurie slepiasi kitais ,,pavadinimais”. Ne veltui A.Kubilius buvo uzsimines,kad reiketu apmokestinti..pensijas,pajamu mokesciu…cha cha,tai butu tikrsa ubagystes mokestuis,nes musu pensijos ir taip…pacios maziausios EU..NES AUROPOS SAJUNGA TOLERUOJA ZMONIU SKURDINIMA !

 50.   laiskaiiniekur rašo:

  isgirdau per televizija,kad nori priimti istatyma ,,gyvunu mokestis”…uz tai,kad augini,priziuri,laikai savo namuose gyvuna…tai ir mokek,nesvarbu,kad katinelis tylus, i lauka neiseina…o viena is kazkokios tai ,,gyvunu gynimo” ar tai ,,globos” organizacijos,kaip tikra blondine pareiske,kad tai ,,apgins gyvunu teises”, o jiems po kailiu imontavus ,,cipsus” jie nepasimes ….tikra blondine, gaila,kad dar nepaminejo,kad musu gyvunelius seks JAV palydovas…is kosmoso…

 51.   iveta rašo:

  Tas geras xDD Lūžta jau, gal, kokias 10 min. xDD Robertai, tu - SUPER ;DD

 52.   haa rašo:

  “Nebent tie su žemiausiu intelektu turi kompiuterį, tuomet jiems teks mokėti interneto komentatoriaus mokestį…”
  ir apie gėjus geri :))

 53.   neturiu bet siap mano vardas koks rašo:

  tai dabar taip ir yra pasauli, tik pas mus biski blogiau del poros dalyku tokiu kaip jei neisigysi to uz ka turesi moket mokesti (nesigysi kad isvengt mokesciu) tai pagal istatyma turesi moket uz nieka nes neturi uz ka moket: DDDDDDD

  cia tavo mokestis nr 2 su tikruoju sveikatos draudimo “uz nieka” arba dar vadinamu “kad nedirbi” mokesciu : )

Rašyk komentarą