BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Vasaris, 2010

Mesčiau, jei norėčiau…

2010-02-17

Visi puikiai žino, kad rūkyti nesveika, tačiau daug žmonių vistiek tai daro. Argi tai nėra kvaila? Rūkymas - pats nenatūraliausias žmogaus įprotis. Žmogus, gali mėgti valgyti, miegoti, dulkintis, bet Robertas nesupranta, kaip galima mėgti rūkyti? Į nuosavus plaučius traukti nuodingus dūmus. Ar tai reiškia, kad užkietėję rūkaliai, neturėdami cigarečių bando apsižioti automobilio išmetamąjį vamzdį? Nebandot? O kodėl nebandote? Juk tas pats šūdas tik nemokamas, pabandykit. Tik neprilieskite lūpų prie metalo, nes galite nusideginti. Per atstumą traukite. Ir kai klaupsitės ant žemės pasitieskite celofaninį maišelį, kad neišsiterliotumėt kelnių.

Rūkaliai save teisina. „Aš nusiraminu”, „Kas pavalgęs neparūko, tas didžiausias tinginys”, „Man lengviau galvoti”, „Aš rūkau, kai bendrauju su žmonėm”, „Jei po sekso neparūkai, tai seksas ne iš meilės buvo” ir t.t. Aguoniniai narkomanai save teisina labai panašiai. Nes tiek narkomanai, tiek rūkantys yra vienodai priklausomi. Daug rūkalių sako: „Aš mesčiau, jei tik norėčiau, bet nenoriu.” „Man patinka pats procesas”. Tau negali nepatikti. Tau nebepatinka neparūkyti. Esi priklausomas nuo šūdo, kurį visai nepigiai perki. Tik tu negali to pripažinti.

Juokingiausi pasiteisinimai, kokius Robertui teko girdėti: „Eidama į parduotuvę cigarečių, aš prasivaikštau, grynu oru pakvėpuoju, o jei lauke šalta, rūkydama grūdinuos”. „Šiaip miegodavau iki dešimtos, bet dabar keliuosi septintą, kad parūkyčiau. Mano diena prailgėjo trim valandom”. Ar girdite, kaip absurdiškai visa tai skamba? „Aš geriu langų plovimo skystį. Jei ne visą išgeriu, nusivalau langus”. „Aš leidžiuosi heroiną. Po to, kai mano kairė ranka supuvo ir nukrito, viską išmokau daryti vien tik su dešine. Aš tikras šaunuolis.”

Roberto dėdė yra įmonės direktorius. Jo firmoje nebėra jokių „perekūrų”. Yra laikas prieš darbą, pietūs ir laikas po darbo. Nuodykitės laisvalaikiu. Kai kurie darbuotojai buvo taip pasipiktinę, nauja tvarka, kad išėjo iš darbo. Prieš pat krizę… Dabar neturi nė už ką tų cigarečių nusipirkti, nes iki šiol niekur nedirba. Apgailėtini liurbiai… O žinot, kokie žmonės Robertą erzina labiausiai? Tie, kurie turi už ką nusipirkti parūkyti, bet skundžiasi, kad sunku gyventi, kad atlyginimas mažas. Pasimelskite, gal Jėzus Kristus jums kuo nors padės.

Tamsiaisiais viduramžiais leisdavo rūkyti kavinėse. Robertas labai gerai pamena kartą, kai jis atėjo į kavinę, ten nebuvo nė vienos laisvos vietos ir dar kokių dešimt žmonių stypsojo eilėje. Robertas padavėjai pasakė, kad nori į nerūkančiųjų salę… Be jo ten sėdėjo dar trys žmonės. Ir dar buvo kokių dvidešimt laisvų vietų… Visa laimė, kad dabar rūkaliai priversti „grūdintis” lauke. Bent jau normalių žmonių drabužiai neprasmirsta.

Dar Robertui susidaro toks įspūdis, kad dabar daugiau rūko merginos ir moterys. Iš kitos pusės, tai visai nenuostabu. Juk jos - „silpnoji lytis”. Jos per silpnos atsisakyti pirmos cigaretės, ir per silpnos paskui mesti. Įsižeidėte po šios minties? Įrodykite, kad Robertas klysta ir jis viešai atsiprašys. Robkė savo buvusiai panai buvo pasakęs: „arba nustoji rūkyti, arba aš nustoju su tavim bučiuotis”. Šitas ultimatumas padėjo. Bet netrukus prasidėjo „tu man nenurodinėsi, kaip man gyventi” ir jie išsiskyrė. Spėkit, koks buvo pirmas dalykas, kurį jinai padarė, kai užtrenkė duris…

Rūkymas neturi nė vieno pliuso. O tokio dalyko, kaip „geros cigaretės” egzistavimas apskritai yra neįmanomas. „Nepirk šitų cigarečių, šitos prastos” - pataria draugas draugui, tarsi gero linkėdamas…

Jei esate nerūkantis, Robertas jus nuoširdžiai sveikina ir gerbia. Jei rūkantis, greičiausiai, šiuo metu esat susinervinęs (dėl to, ką čia perskaitėte). Gal eikite parūkyti, nusiraminsite:) O jei, esate protingesnis ir galvojate, kad gal reiktų mesti - tiesiog meskite. Be ceremonijų, be mažinimų, be isterijos priepuolių, pleistrų, kramtoškių ir nesąmonių. „Juk labai sunku” - sakote jūs. Sunku yra važiuojant dviračiu apsimauti kelnes! „Tu nerūkantis, tu nesupranti” - sakote jūs. Ir tai yra tik dar vienas nusibodęs pasiteisinimas…

Nustoti į plaučius traukti tabako dūmus yra taip pat lengva, kaip nepradėti į šikną purkštis varnalėšų nuoviro. Abu šie procesai žmogui vienodai nenatūralūs ir nereikalingi.

P.S. Robertas supranta, kad narkotikų vartojimas, rūkymas, alkoholio gėrimas yra kiekvieno asmeninis reikalas. Niekam nieko uždrausti jis negali. Bet iš kitos pusės… Visi šie įpročiai nekontroliuojami neretai baigiasi ligom ir mirtimi. Taigi, kuo mažiau žmonių ant Žemės, tuo daugiau maisto visiems. Tai tarsi ir geras dalykas. Kas čia dėtųsi, jei visi sveiki būtų ir tik nuo senatvės mirtų?..

Rodyk draugams

Karas prieš taiką!

2010-02-13

Dabar skambių žodžių amžius… Svarbiau yra gerai pasakyti, negu kažką padaryti. Vienas populiariausių posakių “Mes skelbiame karą tam ir anam”.

Štai keli pavyzdžiai: karas prieš globalinį atšilimą, prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, prieš dideles kainas, karas prieš korupciją, prieš narkotikus, prieš skurdą ir t.t.

Viskas būtų puiku, jei tai nebūtų tik skambūs žodžiai, jei būtų iš tikrųjų kas nors daroma (žinoma, pasitaiko ir išimčių). Robertas sekdamas šiais pavyzdžiais pats skelbia keletą karų. O ką? Juk tai tik žodžiai, nori ir švaistosi. Nes visi taip daro…

1. “Karas prieš žiaurų elgesį su augalais”. Ruoškitės, vegetarai, atėjo ir jūsų eilė.

2. “Karas prieš kairiarankius”. Nepykdykite dievo, po velnių! Kad pragare degsit tai faktas, bet neįžeidinėkite aplinkinių.

3. “Paradoksalusis karas prieš homoseksualus ir homofobus”. Nes negali būti tiesiog nusispjaut. Reikia turėti nuomonę ir geriau, kad ji būtų bloga.

4. “Karas prieš karą”. Kam kariauti, jei galime taikiai susitarti.

5. “Karas prieš taiką”. Nes ketvirtas karas nepasiteisino jau pirmą dieną…

6. “Karas prieš žiemą”. Šis karas tikrai turės vaisių. Robertas žada jį laimėti pavasarį.

7. “Karas prieš bereikalingas kalbas”. Tai tiek.

8. “Karas prieš vėjo malūnus”. Tiesiogine prasme. Robertas ieškos jų ir bandys griauti plikom rankom, vien tam, kad įrodytų, kad tai nėra beprasmiška.

10. “Karas prieš skaičių devyni”. O kodėl ne? Juk toks šlykštus skaičius. Negi taip pritrūko fantazijos, kad paėmė šešetą ir tiesiog apvertė jį. Robertas kariaus tol, kol devynetas nebus pakeistas originaliu kringeliu.

11. “Karas prieš kitus cinikus ir jų blogus”. Nes, kaip ir dievas, Robertas negali pakęsti konkurencijos.

12. “Karas prieš neegzistuojančias problemas”. Jeigu liks laisvo laiko, po visų, aukščiau išvardintų, rimtų karų…

Rodyk draugams