BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Balandis, 2014

11 faktų apie gyvenimą Rusijoj

2014-04-09

Čia matote, kaip tipinė rusų šeima keliauja į vietinį kurortą - Krymą (2014).

Visi supranta, kad Rusijoj gyventi yra šūdas. Bet kaip stipriai šūdas?
Robertas niekada neperka maisto produktų, kurių pavadinimas užrašytas kirilica. Ne iš kokių ideologinių paskatų, o tiesiog bijo apsinuodyti. Ir nors retsykiais lietuvių kino ir teatro menininininkai važiuoja Maskvon mokslo šaknies graužti, nė vienas ten neužsilieka… Ir šiaip, neišgirsi žmogaus sakant “atsibodo Lietuvoj, emigruoju į Rusiją”. Robertas pabandė paspekuliuoti, kaip ten viskas yra iš tikrųjų.

1. Zoologijos sode nėra likę normalių gyvūnų. Vieninteliai eksponuojami padarai - balandžiai, žiurkės ir meška Miša. Prieš keletą metų dar būdavo normalu narvuose laikyti ir vaikų ekskursijoms rodyti protiškai neįgalius žmones, bet dabar jų ten nebėra, nes buvo sušerti tigrui Šerchanui. O jį vėliau suvalgė zoologijos sodo sargai, kaip užkandą prie degtinės.

2. Artimojo mirtis yra tragedija ne tik dėl to, kad miršta artimasis, o dar ir dėl to, kad tenka nešti kyšius seniūnui, kapinių sargui ir mafijai. Jei nesumokėsi mafijai, kitą dieną sustirusį senelį rasi pastatytą prie savo laukinių durų. Jei jį vėl palaidosi, po dienos jį tau vėl atbogins. Ir taip kol nesusimokėsi.

3. Vietiniai varguoliai yra įsigudrinę šokti po mašinų ratais, kad paskui gautų draudimo išmoką. Vietoj išmokų jie gauna lazdų nuo vairuotojo, milicijos ir nuo pačios draudimo bendrovės.

4. Jei, nuvykęs į Rusiją, atsisakai išgerti degtinės su tave priėmusiais vietiniais, jie pagal įstatymą gali tave prilupti už nepagarbą jiems ir tradicijoms.

5. Dauguma yra girdėję apie narkotiką Krokodil, nuo kurio nupūna galūnės ir apsinuogina kaulai. Tai čia jau seniena. Dabar yra naujas narkotikas - Medūza. Jo poveikis toks - po kelių susileidimų žmogus pradeda verstis išvirkščias. Dažniausiai per burną, bet kartais ir per kitur. Vaizdas šlykštus, skausmas neapsakomas. Bet tai vis tiek geriau, nei mirtinai nuobodi ir apgailėtina buitis ir kasdienybė Rusijos kaime.

6. Mokyklose nėra mokoma jokia užsienio kalba, nes paskui ją išmokę žmonės gali pradėt skaityt dalykus internete ir suprast, kas vyksta išoriniam pasaulyje. O paskui dar užsimanys išvažiuoti. O kas tada armijoj tarnaus? Kas eis gelbėt skriaudžiamų tėvynainių kitose šalyse?

7. Trans Siberian linija laikoma vienu iš trijų didžiausių išbandymų (po rusiškos armijos ir rusiško kalėjimo). Jei turistui iš kitos šalies pavyksta ją įveikti neapvogtam, neprimuštam ar neišprievartautam, pati traukinių bendrovė įteikia jam ženkliuką, kuris jis galį įsisegti į marškinius arba į savo ženkliukų kolekciją. Aišku, jei žino kas tai yra.

8. Rusiškos cigaretės yra daromos iš smulkiai sumaltų senų medinių trobų, vogto asfalto, Maskvos benamių ir rusiškos naftos, kad bent kažkiek smilktų.

9. Netinkamam kontekste paminėta prezidento pavardė užtraukia baudžiamąją atsakomybę (lazdų per kuprą), o bandymas pasakyti, kad prezidentas neteisus - kalėjimą iki sekančios Olimpiados. Todėl jų prezidentas yra teisus, stiprus ir puikus.

10. Degtinė pilstoma į savo tarą. Žmonės kaip tarą naudoja ką turi - plastikinius maišelius, miškeliuose rastus prezervatyvus, kūdikių buteliukus, benzino kanistrus. Perkant daugiau nei 3 litrus, taikoma tūkstančio rublių nuolaida, ar kokios ten sumos dabar.

11. Pakliuvus į ligoninę tavęs klausiama “Ar nori būti gydomas ar užmigdytas?”. Žmonės entuziastingai renkasi antrą variantą. Bet net ir po to, kai sugeria su daktaru ir duoda jam kyšį, vis tiek yra apgaunamas ir nei gydomas, nei užmigdomas.

Robertas žino, kad už šį įrašą gali būti nunuodytas poloniu, bet kaip lakštingala negali nečiulbėt… Ir jis dar kartą primena, kad komentarų po savo įrašais neskaito. Jie skirti tik jums, mieli draugai, rietis vieniem su kitais.

Rodyk draugams