BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Evangelija pagal Robertą

Pre Scriptum. Įrašo pavadinimas gal ir netikslus, bet užtai labai skambus ir akį traukiantis.

Skaitė kartą Robertas bibliją. Pala, o gal šventajį raštą… Ar tai testamentą kažkurį… Kažkurią iš tų komplikuotais sakiniais parašytų “šventų” knygų. Skaitė ir galvojo: “jei dabar yra nemažai žmonių, kurie visu šituo tiki, kodėl neturėtų tikėti tuo, ką aš parašysiu?”. Tai štai tikroji istorija pagal Robertą. Čia iš tikrųjų ta pati tik papildyta faktais ir smulkmenom, kuriuos senieji rašeivos nutylėjo.

1. Sėdėjo Dievas beorėj, belaikėj erdvėj ir mirė iš nuobodulio. Ir sumąstė, kad reikia kažką padaryt. Na, kad paskui prisimintų visi ir geruoju minėtų. Taigi Pirmoji diena. Šiaip neaišku ar diena, nes šviesa dar nesukurta. Per pirmas 24 valandas Dievui svarbiau buvo sukurti Dangų ir Žemę, o ne šviesą…

2. Žemė buvo bulvės formos. Vėliau, kai Dievas sukūrė šviesą ir pamatė ką tamsoj pridirbo, šitą dalyką greitai pataisė. Padarė Žemę plokščią, kokia ji ir liko iki šių dienų.

3. Dievas tarė: “Tebūnie šviesa” (lietuviškai). Ir atsirado šviesa. Saulę jis sukūrė ketvirtą dieną, todėl pirmoji šviesa buvo dirbtinė - galingi statybiniai halogenai.

4. Kelias dienas praleidžiam. Per jas jis kūrė Saulę, Mėnulį, žvaigždes, perskyrinėjo vandenis ir pan. Žodžiu, landšafto formavimo darbai, nelabai įdomu.

5. Septintą dieną Dievas ilsėjosi. Gulėjo lovoj ir pasidėjęs ant pilvo laptopą, kurį prieš kelias minutes buvo susikūręs, naršė internete. Skaitė forumuose, iš ko geriau sukurti žmogų.

6. Vėl pirmadienis. Saulę, Žemę ir vandenį Dievas sukūrė iš nieko, bet sukurti žmogų jam jau reikėjo medžiagų. Gerai, kad buvo prieš tai sukūręs dirvą - bandymo keliu jinai pasirodė tobula medžiaga žmogui. Kitos bandytos medžiagos: akmenys, konkorežiai, makaronai.

7. Žmogų Dievas apgyvendino tokiam sode ir liepė tą sodą prižiūrėt (ravėt, genėt ir laistyt). Leido viską jame daryt tik neleido valgyt obuolių nuo vieno medžio. Kodėl taip padarė? Ai, b***s žino, gal ne nuotaikoj buvo.

8. Žmogui buvo liūdna, nes sode nebuvo nei teliko, nei interneto, nei kamuolio kokio, kurį paspardyt būtų galima. Tada Dievas vėl pasiemė dirvos ir iš jos prikūrė visokių gyvulių. Karves, kiaules, dinozaurus, pandas, šūdvabalius, varles, ešerius ir visus kitus. Žmogus pirmiausia žaidė su kačių jaunikliais, bet jam greitai atsibodo.

9. Tada Dievas pamatė, kad žmogui vis tiek trūksta pramogų ir kompanijos. Išsigando, kad iš neturėjimo ką veikt nesugalvotų kuo nors domėtis… Todėl sugirdė jam stiprių migdomųjų ir kol miegojo, išlupo jo inkstą. Paskui pagalvojo, kad tai pačiai idėjai įgyvendint užteks ir šonkaulio. Inkstą padėjo atgal ir išlupo šonkaulį (vietoj jo prikišo mėsos, kad nebūtų tuščia).

10. Iš šonkaulio Dievas sukūrė moterį. Dievas ją pavadino “žmogaus pagalbininke” (jei netikit, paskaitykit knygose, čia ne Roberto sugalvota). Naujai sukurta moteris žmogui buvo visai nieko. Abu jie buvo nuogi, tačiau nieko nesigėdijo (nes nei penio ilgio, nei krūtų dydžio dar nebuvo su kuo palyginti). Žmogus Adomas su pagalbininke Ieva kartu prižiūrėjo sodą. Laistė, ravėjo, genėjo. Viską darė nuogi.

10.1. Vieną kartą Ieva sėdėjo ant žolės nuoga subine ir kaip tik tuo momentu, toj vietoj kurmis iš žemės išlindo… Dievas paskui už tai nubaudė visus kurmius. “Jeigu nematot kur landžiojat tai ir būkit akli, jūs storos žemės kirmelės” - pasakė jis piktai ir padarė juos aklus. O Ieva tą naktį Adomui šnibždėjo: “O gal nori šiek tiek kitaip padandyti?”. Mat tas nuotykis su kurmiu jai neblogą įspūdį paliko…

11. Sode dar augo ir prezervatyvų medis, bet jo vaisius irgi buvo uždrausta skinti. Užtai kunigai iki šių dienų prezervatyvų nenaudoja ir jums nepataria. Robertas su šituo nesutinka. Jei įperkat - naudokit. Dievui iš tikrųjų yra nusispjaut, turi jis didesnių rūpesčių su kuriais nesusitvarko.

12. Po kurio laiko, kai Dievas išgrūdo Ievą su Adomu velniop iš rojaus, sukūrė dar keletą tūkstančių žmonių. Kai kurie pavyko neblogai, kiti prasčiau. Dabar žmonės patys geriau žino, kurie yra geresni, o kurie prastesni.

Daug laiko praleidžiam, nes ten niekas neaišku.

13. Kai Žemė jau buvo apgyvendinta žmonėm. Dievas išsirinko gražesnę moterį, pasivertę angelu, pavaišino ją vynu ir kai vakaras įsibėgėjo… apvaisino. Aišku vėliau jį vyrui aiškino, kad yra nekalta ir kad, nieko tą vakarą nebuvo. Po devynių mėnesių pagimdė Dievo sūnų (bet tuo pačiu ir patį Dievą). Vaikystė jo buvo neįdomi, paauglystė, kaip įprasta - sunki. Kai užaugo, Jėzus patapo stalium. Drožė baldus, o laisvalaikiu rodė fokusus su žuvimis, vynu ir aklais elgetom. Galėdavo netgi visais tais dalykais žongliruoti.

14. Vėliau Jėzus susirgo žvaigžių liga ir pradėjo visiem aiškint, kad yra Dievo sūnus (nors iš tikrųjų tai pats Dievas). Žmonėms atsibodo ir jie prikalė jį prie kryžiaus. Kryžius iki šiol yra plačiai žinomas ir garbinamas, kaip geriausia ir gražiausia medinė konstrukcija ever.

15. Jėzus ant to kryžiaus mirė, bet tai nebėda - prisikėlė paskui. Ir kai prisikėlė jau nebegyveno su tai laukiniais, o išskrido pas tėvą dangun. Iki dabar ten ir gyvena.

16. Tiesa, palyginti neseniai buvo sugrįžęs. Ir vėl aiškino, kad yra Dievo sūnus. Šįsyk žmonės jo prie kryžiaus nekalė, o uždarė į specialią ligoninę ir ten stipriais medikamentais išgydė.

Tai tiek. Robertas tikisi, kad kai kurie dalykai tapo šiek tiek aiškesni. O jei dar kas neaišku, šitie du paaiškins - http://www.ctv.lt/video/jezaus_radijas.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (32) | “Evangelija pagal Robertą”

 1.   Bjauri Žmona rašo:

  Nejaugi tavo kūrybininės idėjos taip išseko?

 2.   Kornelija rašo:

  O man šį kart patiko :)

 3.   K rašo:

  iki “Daug laiko praleidžiam, nes ten niekas neaišku.” labai įdomiai skaitėsi.

 4.   skypas rašo:

  Nu nesamonę parašei ir tiek… Nevertas dėmesio skaitalas šį karta.

 5.   Simas rašo:

  jooo, išsekai, Taduli. bet nieko, šūdinas idėjas visada galėsi suversti robertui. Eik pavakaroook, pabaliavoook, išgerk vytauto, gal atsigausi.

 6.   Ieva rašo:

  Ir deja, bet Roberto užrašai neišliks 2000 metų, kaip kad sugebėjo išlikt Biblija.

 7.   Indrė rašo:

  dievobaimingi tikintieji, nerasokit

  smagiai, ironiškai, užskaitau

 8.   Tomas rašo:

  Cinizmas žmones jaudina.

  Turinys… - vertintinas, forma - neginčijamai ciniška.

  Tas yra puiku.

  Tai patinka moterims (empiriškai vertinant komentarus)

  Įdomu, kokius pokyčius daro gyvenime žmonė, kurie labiau forma, nei turiniu vadovaujasi?

 9.   Miss rašo:

  Jeigu čia kažkam rodos, kad nusivažiavo Tadas, tai yra sakoma jeigu rodos tai žegnokis.Šeip ką mes žinom, gal žmogus visai laisvo laiko neturi ir prabėgdamas įrašiuką mesteli iš to kas galvoj susidėlioja.Kitavertus kogero kiekvienas punktas man sukėlė šypseną. Išvada- viskas čia gerai, juk šis kūrinys ne esė ar rimtas straipsnis, kuris turėtų pasiekti aukštą meninį lygį, nors manau kartais cinizmas irgi menas :)

 10.   Bjauri Žmona rašo:

  Prabėgdamas skamba itin begėdiškai. Jau geriau nieko, nei bet kas. :’ )))))))))))

 11.   QQ rašo:

  šįkart nelabai, ir ne dėl to, kad tema jautri, bet tiesiog, nelabai :)

 12.   Gailestingoji rašo:

  Nepasiduosiu, kol nepakomentuosiu. Panašu, kad čia leidžiama pasireikšt tik evoliucijos išgamoms, o Dievo sutvėrimai yra blokuojami.
  Cinikas Robertas yra pasmerktas Vatikano, todėl kartu su Lady Gaga, S.Berlusconi keliaus į pragarą karvių melžt.
  Nebent sudrausmintų ‘Laiškas kunigui. Ar galėčiau turėti vergą latvį?’ skaitalo komentatorius, atverstų į dievą kelis homoseksualus ir pradurtų bent 100gandonų. Bet čia nebent.
  P.S. ir jei šį kartą mano komentaras nebus įrašytas, juo blogiau jums. Dievas irgi turi internetą.

 13.   Bjauri Žmona rašo:

  Gailestingoji moterie, tu nuostabi!

 14.   Gailestingoji rašo:

  Vadink mane mergaite, tikinčios moterimis netampa.
  P.S. jei kils klausimų, klauskite: klauskkunigo(taškas)eltė

 15.   L rašo:

  Kas per daug, tas nesveika, Tadai. Gerokai perlenkei lazdą. Nebent sieki prikaustyti tos tiesmukiškos daugumos dėmesį ir imiesi banaliausių priemonių. Šis įrašas nevertas dėmesio.

  Kūrybinė krizė?

 16.   Mike rašo:

  Ne nu taip juoktis jau seniai besijuokiau, praktiškai iki ašarų… :DDDD Ačiū, Robertai, ačiū :D

 17.   Valdas rašo:

  o šitą, klausimėlis autoriui: Aleksandro blogas jau visiems laikams numirė? :(

 18.   šonkaulis rašo:

  Moterie, ką sau galvoji. Eiki virtuvėn, ir mažiau kalbų, daugiau sumuštinių!

 19.   Gailestingoji rašo:

  Jei vyras moterį nukreipia tik į virtuvę, tai galime įtarti vyro impotenciją, juk į lovą nesikvies, kai vienas galas žemėn težiūri. Aš, Gailestingoji, paruošiu tau mielasai, šonkauli, kaštonų gėrimo. Reikia gerti du kartus dienon ir geriant galvoti apie Dievą (Dievui sakyk, kad giminei pratęst reik), o tu šast gandoną ir pas savo moterį virtuvėn, ne buterbrodų ėst…
  Prašom.

 20.   Ruperis rašo:

  Man klausimas, kai autorius ar autoriaus personažas paliečia skaudžią temą, visi puola kaltinti autoriu išblėsusia fantazija, pigiu populiarumu ar kita nesąmone. Prisipažinkit, kad jums skauda, kad autorius kabina jus.
  Matomai vagiui kepurė svyla.

 21.   miau rašo:

  as labai pavydziui tadui talento. ne tiek rasymo, bet ideju, ironijos. gera galva jam duota… bet jis skirtas dazniausiai ne masems. mases galvoja pirmo laipsnio asociacijomis ir ne auksciau.

 22.   Gintare rašo:

  Super!

 23.   Agnė rašo:

  Manau teisingas šis įrašas. Biblija tokias pat nesąmones paisto, tik, kad kur kas švelniau ir meniškiau mintis dėsto. Man tokia forma labiau patiko.

 24.   jurgis rašo:

  ten daug linksmų momentų. Yra net tokia “linksmoji biblija”, joje bandoma komiškai pavaizduoti kai kuriuos biblijos momentus. Pvz yra toks faktas kad visiems žemės gyviams reikėjo eiti pas Adomą su Ieva ir prisistatyti kas jie esą. Kaži, kaip tą darė kaspinuočiai su askaridėm?

  O dėl pažinimo medžio, arba “pažinimo medis gero ir blogo”, tai čia matyt personifikacija. Gali būti, kad tai personifikuotas seksas - pvz gi toj pačioj knygoj minimi personažai “nepažinę moters”. O gal tai yra pažinimo, t.y. žinių medis, ir iš esmės tas primokymas nuo jo vaisių nevalgyti reiškia “jei pavalgysit to medžio vaisių, tapsit protingi, bet mažiau laimingi nes užklups jus egzistencinis nerimas”.

 25.   Anon rašo:

  Tadai, nuomonė apie viena ar kita dalyka toli gražu nėra Tiesa(„Tiesa nėra priėmimo ar atmetimo dalykas, ją reikia patirti, išgyventi ir suprasti.“). Prieš keliatą metų ir aš į tai kas rašoma biblijoje žiūrėjau skeptiškai. Deje, gyvenimas ir noras suprasti privedė prie to, kad suvokiau, jog šie raštai kuriuos tu komentavai tikrai nebuvo rašomi iš neturėjimo ką veikt. Nors ir reikia pripažint, kad tuose raštuose yra ir krikščionių bažnyčios pakeistų eilučių (nors dėl to dar abejojiu) su tikslu valdyti žmones… Iš esmės biblija buvo rašoma, jog suteikt žmogui žinių jo tobulėjimui, tik deje buvo įvesta apsauga nuo neišmanėlių (žinios neišmanėlių rankose tampa galingu ginklu) todėl žmonės nesugeba suprast ką biblija nori pasakyt.
  „Kad suprastumėm Bibliją, pirmiausiai reikia būti studijavus okultizmą, nes Biblija yra okultizmo knyga ir negali būti suvokiama tiesiogiai, tarsi skaitant laikraštį. Taigi Biblija yra gnostikų knyga ir tik kai Žmogus tampa gnostiku, jis gali ją suprasti.“ - Samael Aun Weor

  „VIEŠPATS Dievas paėmė žmogų ir apgyvendino jį Edeno sode, kad jį dirbtų ir juo rūpintųsi.“ - Pradžios knyga 2:15

  Pats Edenas yra seksualiniai santykiai ir Viešpats apgyvendino žmogų tenai, kad jis praktikuotų tai. Viešpaties žodis čia kalba apie akmenį(okultizme). Taip pat Viešpats pasakė žmogui, kad šis rūpintųsi Edenu, kas reiškia, jog žmogus neturėtų išlieti seksualines energijos.

  Kas ieško tas randa. Tikiuosi jums patiko :)

 26.   Anon rašo:

  Dar del to uzdrausto medzio is kurio vaikiskai pasisaipei.

  „Bet nuo Žinių Medžio nevalgyk, nes kai tik nuo jo paragausi, turėsi mirti…“ - Pradžios knyga 2:17

  Nevalgyti uždrausto vaisiaus, reiškia neprarasti seksualinės energijos(nepatirti orgazmo).

 27.   Ubaldas rašo:

  matosi, kad Tau patinka Eddie Izzard;p

 28.   Ateistas rašo:

  Man patiko, žvengiau ir žvengiau. Žmonėms yra senai laikas suprasti, kad teologija yra ne kas daugiau kaip pseudomokslas, tas pats ir okultizmas, kaip čia minėjo tikintieji dogmatikai.

 29.   Rūta rašo:

  Man patiko Anon komentaras. Kai skaičiau Roberto įrašą, buvo juokinga, bet tik dar kartą įsitikinau, kad lengva pasišaipyti iš to, ko nesupranti. Manau, taip smegenys užglaisto nepilnavertiškumo jausmą skatinantį suvokimą, kad kažko nežinai (šiuo atveju aš nežinojau Anon išdėstytų simbolių paaiškinimų). Dar tenka prisipažinti, kad nesu “brandžiai”, t.y. ne vaikiško amžiaus, skaičiusi Biblijos. Būtų įdomu sužinoti, ar tie (ne tik šio įrašo komentatoriai), kas laiko Bibliją kvailysčių kratiniu, yra kompetentingi taip teigti. Beje, šios mintys galioja ne vien Biblijos kritikavimui.

 30.   Vilius rašo:

  Kaip religija nusivažiuoja į lankas, taip čia išeita iš krašto. Turbūt vėl iš didelio rašto. Ir kam gaišti laiką šitai rašyti? Ir kam gaišti laiką šitai skaityti? Štai kur klausimas. Matyt, skaitančių atsiras, ir aš ne išimtis, tik ne man skirta matyt. Įdomu į kokią publiką orientuotasi… nei juoktis nei verkti. Kaip sako šūkis, tariu ir aš sau, turi išmokti būti tolerantiškas…kvailiams.

 31.   darius rašo:

  super, žvengiau susiriesdamas. respect!

 32.   hmmm rašo:

  tekstas smagus, kaip ir visi, bet as always - haters gona hate:)

Rašyk komentarą