BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kiek feminisčių reikia pakeisti elektros lemputei?

Puiki tema! Net pačiam Robertui keista, kad šitiek laiko nieko apie tai neparašė. Juk visi kraštutinumai yra arba juokingi arba baisūs. Ir visi jie turi susilaukti dėmesio. Pradžiai toks anekdotas iš interneto, kad geriau suprastumėt apie ką bus kalbama.

Klausimas: Kiek feminisčių reikia norint pakeisti elektros lemputę? Atsakymas: Vienuolikos.

Viena keičia lemputę.

Viena kritikuoja vyrus už tai, kad sugalvojo šviesos poreikį.

Viena kaltina vyrus dėl to, kad išrado tokią netobulą lemputę.

Dvi filmuoja apie tai dokumentinį filmą ir vėliau siųs į festivalį.

Viena pastebi, kad lemputės sukimo procesas kažkuo primena prievartavimą…

Viena kaltina vyrus, kad jie nepakeičia lemputės.

Viena kaltina vyrus, už tai kad sukūrė tokią visuomenę, kuri neskatina moterų pačių pasikeisti lemputę.

Viena kaltina vyrus už tai, kad sukūrė tokią visuomenę, kurioje per daug moterų pačios keičia lemputes.

Viena informuoja žurnalistus, kad dabar moterys pakeičia daugiau lempučių nei vyrai.

Viena viską fotografuoja ir deda nuotraukas į savo blogą kaip įrodymus, kad vyrai visai šiam procesui nebūtini.

Visai juokingas. Bet tikrai aišku kam jis nebus juokingas - pačioms feministėms. Sakoma, kad jos neturi humoro jausmo (kaip kauniečiai, kairiarankiai ir katalikai:))) Joms nejuokingi pokštai apie moteris, nes žemina moteris. Nejuokingi pokštai apie vyrus. Nes tada kodėl ne apie moteris, kuo vyrai geresni??? Apie vaikus irgi turbūt nejuokingi, nes moterims reikia tuos vaikus gimdyti. O gimdyti skauda. Žodžiu, nelabai kas tada ir belieka… Yra dar toks neblogas: Kiek feminisčių reikia pakeisti elektros lemputę? NEJUOKINGA!!!

Lietuvos feministėms užkliuvo žodis “žmogus”. Jis juk vyriškos giminės, kaip neužklius… Todėl jos siūlo moteris vadinti “žmogom”. Kaip tarkim “štai anava ten žmoga eina”, arba “žėk, pas tą žmogą papai neblogi”. Keista, kad naujų žodžių sudarinėtojos pamiršo patį pagrindini - “moteris”. Jis taip pat, jei pasigilini, yra vyriškos giminės (na gerai, rašosi panašiai). Kaip “peilis“, “vagis“, “dviratis“, “medis“. Taip pat ir “moteris“. Turėtų būti “motera”, arba “moterė”.

Ir kodėl vis dar “varpa” ir “sėklidės” yra moteriškos giminės?… Vyrams nusispjaut. Bet ar feministės tam neprieštarauja?:)

Kažkada kažkurią feministę rimtai papiktino Maksimoj parduodamos “Vyrų salotos”. Kodėl dabar čia vyrų? Kuo vyrai geresni už moteris, kad savo vardo salotų nusipelnė? Ėjo kalbos apie laiškų rašymą, skundus’n’shit… Gal net ir siuntė kažką, kas čia žino. Robertą tuomet piktina moteriški higieniniai įklotai. Kodėl dabar moteriški? Ką, negali jis - vyras, ko nors įsikloti? Jo dėdė jais įsikloja batus, kai žvejot eina. Sako, labai gerai, nesmirda kojinės paskui. Parašys ir Robertas dabar skundą kam nors. Ir į jo skundą atsižvelgs labiau, nes jis vyras! Cha!:)

Žinoma, vis dar egzistuoja idiotų, kurie moteris laiko kažkuo prastesnėm už vyrus. Bet idiotų buvo visur ir visada, niekaip to nepakeisi. Gal todėl jos bando pasaulį keisti nuo “mažų dalykų”… Štai vienai užkliuvo reklama, kurioje gražiai, krūtiningai merginai į veidą teškiamas šokoladinis tortas. Kodėl gi? Ar todėl, kad reklamos agentūra propaguoja smurtą prieš moteris, ar kad ta, kuriai užkliuvo tiesiog mėgsta ieškoti šiknoj smegenų? Be abejo, pirmas variantas. Reklamos užsakovai turėjo pasiaiškinti. Ar būtų reklama kam nors nepatikus, jei ten būtų buvęs vyras?..

Feministės nori lygių teisių. Bet kodėl egzistuoja Moterų Sąjungos, Moterų Draugijos ir t.t. Yra pilna (o tiksliau beveik visos) sričių, terpių, vietų, kur skirstymasis lytimis yra nereikalingas. Ir jei vis dar toks vyksta, tai dažniausiai pačių moterų iniciatyva. Kažkodėl nepamatysi būrelio nepatenkintų vyrų besiskundžiančių lygių teisių kontrolieriams, kad egzistuoja Moterų Kino Festivalis. O štai jei atsirastų Vyrų Kino festivalis… Diskriminaaaaacija! Gelbėkit, mus diskriminuoja!

Norite lygių teisių, norite daryti tai ką daro vyrai, daryti geriau už vyrus - imkite ir DARYKITE, kaip tos kurios jau tai ir daro. O ne gaiškite laiką mokydamos kaip ir ką daryti kitiems (tiek vyrams, tiek moterims). Tos lyčių “lenktynės” ir kažkurios lyties pranašumas yra tik jūsų galvose ir niekur daugiau.

Feminizmas yra labai panašu į tai, kai juodaodis negavęs ko nors sako: “It’s because I’m black, yeah?”. Susikuriame problemų, kad galėtume paskui jas spręsti. Bėda ta, kad jas išsprendę (jei tai pavyksta) atsidursime tam pačiam taške - ten kur tų problemų nebuvo iš pat pradžių. Bet gal bent atrodys, kad jas išsprendėm…

Ir pabaigai mano filmas, kuris be abejo buvo papiktinęs Lietuvos žmogas. Tikėjausi, kad taip bus. Žinojau, kad nesupras ką norėjom pasakyti. Netgi bandėm aiškinti. Vis tiek nesuprato…  Na bet ne joms jį ir darėm, taip kad lai siunta, lai savo forumuose diskutuoja:)

Tai kiek visgi feminisčių reikia pakeisti elektros lemputei? Nė vienos, nes feministės nieko pasaulyje nekeičia… Chaaa!:)

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (62) | “Kiek feminisčių reikia pakeisti elektros lemputei?”

 1.   Ieva rašo:

  Vidmantai, bet feminizmas tai nėra reikalavimas NEskirstyti lyčių. Ir feminizmas nėra bandymas pakelti tą patį svorį. Ir lygios teisės, tai nebūtinai reiškia lyčių suniveliavimą ir vedimą link androgeniškumo. Laikau Jus protingu žmogum, bet manau, jog šį straipsnį parašėt labai suprimityvinęs feminizmo prasmę. Anekdotas pakankamai sąmojingas, bet vis tik nukreipiantis į kraštutinumą bei stiprinantis stereotipus. Aš asmeniškai esu prieš stereotipus.

 2.   Dovilė rašo:

  Taigi šitas video yra visiškai super

 3.   Dovilė rašo:

  Ir nesupykit, Ieva, bet atrodo, kad gal Jūs truputį pasūdėt patį straipsnį:) Tereikia sugauti pačią autoriaus mintį, o ne analizuoti kiekvieną detalę ir vėliau iš jos rašyti interpretaciją:)

 4.   Ievai and co rašo:

  Taigi čia ir nusakomas požiūris į stereotipines feministes. Pati save laikau feministe, siekdama būti išsilavinusia emancipuota moterimi, gebančia dirbti, uždirbti ne prasčiau nei kiti, būti išsilavinusia ir t.t. Ir visiškai palaikau šį požiūrį prieš tas kelnėtas berniukiškas motvyres, kurios pilna gerkle rėkia “DUOKIT MUM TEISIŲŲŲŲ”, taip pat kaip ir visas kitas panašias grupes, rėkaujančias ne ką tesiskiriančius tekstus. Darbais, o ne žodžiais mes tėvynę mylim, mielieji.;]

 5.   Internet guy rašo:

  Jei tave kaltina tuo, kad filmukas moterį įspraudžia į stereotipinį buitinį vaidmenį, nėra ko čia ginčytis. Jie teisūs. Tu privalai persiversti per galvą ieškant istorijos, kuri nesustiprintų stereotipų. Ir visai nesvarbu, kad tokiu atveju daugybė įkvepiančių istorijų apie žmogaus (tiksliau - žmogos) paslaugumą ir pagalbą liktų tabu.

 6.   Ieva rašo:

  p.s. Be abejo, manau, jog tos marginalijos, kai moteris visame kame mato neva moters žeminimą - yra kraštutinumas, tačiau moteris su tuo pačiu išsilavinimu, toje pačioje darbo pozicijoje, toje pačioje darbovietėje yra prasčiau vertinama ir uždirba mažiau nei vyras nėra susikurta problema. Tai yra faktas. Tokių faktų yra daug moterų-vyrų nelygiose teisėse. Bet Jūs, būdamas vyru, nebūtinai tai suprasit, nes su tuo nesusiduriat.

  We got the same degree but since You have a penis You’ll get paid more.

  :)

 7.   ert rašo:

  Man jau gaila Roberto, jam gatvėj į snukį duos Runkeliai, Katalikai, homofobai, grafitistai, dar ir be to feministės. Pastarųjų dėja paskųsti nepavyks, nes Robertas diskriminuoja moteris, nesileidžia būti prikuliamas…

 8.   bizunas rašo:

  žodžio “žmoga” naudojimas vietoje “žmogus”, tai geriausia šiandienos naujiena man! :) seniai tokį bullshit’ą girdėjau. super funny

 9.   lol @ Ieva rašo:

  kalbama apie dauguma feminisciu, kurios PACIOS patvirtina stereotipa apie save… ir tai nera kazkokios save gerbiancios moterys… tai yra pasikelusios moterys kurios zemina vyrus taciau pacios yra nieko vertos, nes tiesiog yra nusivylusios gyvenimu ir kompleksuotos ir bando visai tai kazkaip lengvabudiskai pateisinti…. ir tokios pasakos apie blondines ar feministes nelauziamos is pirsto, remiamasi faktais, ir dauguma tu moteru… jeigu tu kitokia tai fucking congrats, you belong to the minority….. ir cia tavo kazkox vienkartinis pavyzdys kad vyrai uzdirba daugiau nei moterys tai irgi is pirsto lauztas….tas pats kas sakyt visi juodaodziai yra gangsteriai ar vagys… lygiai taip pat tu pati sukurei stereotipa apie darbovietes…. pasidomek daugiau statistikom, zmoniu patirtim ir t.t. ir manau paaiskes kad ne vien diplome esme kodel skiriasi algos… nes pats asmeniskai kiek esu dirbes su moterim nera buve tokiu nesamoniu….aisku visur buna korupcija, socialine nelygybe ir cia tu kabliuku gali ieskot neieskojes kodel vienas daugiau gauna o kitas maziau, taip buna ir vyru kompanijoj… bet nereikia is keliu pavydziu apie tai kurt kazkokio visuotinio fakto…. kalbant apie lygias teises, kad ir kiek tu ten ju suteiksi, feministes buvo ir bus visais laikais…ir visada bus ju nepatenkintu… biski objektyviau i visa tai ziurek…. tuo labiau cia Taduko prikolas o jei sarkazmas ar ironija tave nerviskai veikia kad begi i komentarus issiliet is karto, well fucking excuse me then…..but nobody gives a damn fuck….

 10.   Internet guy > lol rašo:

  Sveikinu. Tu savo komentaru paneigei socialinę lyčių nelygybę. Nuo šio momento visi lygių galimybių kontrolieriai ir moteris ginančios taisyklės yra panaikinamos kaip nereikalingos.

  Tačiau, visgi, norėčiau paklausti ar matai skirtumą tarp šių dviejų dalykų: pirma, perdėto jautrumo dėl bet ko, kas nors kiek primena diskriminaciją ir, antra, socialinės lyčių nelygybės egzistavimo ‘in general’?

 11.   Ieva to lol rašo:

  oiiiii, tik nepradėkime apie “išsiliejimą komentaruose”, nes pats ilgesnį “išsiliejimą” suraizgėt ir jame liejasi daug pykčio bei pagiežos :)) Apie statistiką kalbėsim, kai Jūs ja pasidomėsit, nes aš tai jau padariau ir yra būtent taip - moterys toje pačioje darbovietėje, toje pačioje pozicijoje ir su tuo pačiu išsilavinimu uždirba mažiau. Čia ne mano sukurtas stereotipas, o statistinis faktas. :) Ir būtent Jūs kalbat apie pavienius atvejus (kalbat apie savo patirtį, o aš kalbu apie visuotinę tendenciją). Tad nuo mikro preikim, prašau, prie makro :)

 12.   lol @ Internet guy rašo:

  moteris ginancios taisykles? lol… jeigu turi zmona tai man idomu kiek tavo zmonai reikia Lietuvoj, demokratinej valstybej tos socialines lygybes? ir kuom moterys cia nublanksta pries vyrus….
  O tas in general diskriminacijos egzistavimas tai yra tam tikroj vietoj ir tam tikru laiku… apie kazkokius musulmonus mes dabar diskutuot nepradesim ir nesivelsim i krastutinumus…as nekalbu apie is tikruju diskriminuojamas moteris tam tikrose pasaulio valstybese ir t.t. ar kazkokia socialine nelygybe… as kalbu apie tipines feministes kurios labai gan detaliai ir logiskai aprasytos Vidmanto straipsnyje auksciau, ypac kai jos pacios save vadina feministem ir tuom didziuojasi, tuo paciu ir kurdamos kazkoki kvaila stereotipa apie jas… ne su viena tokia susiduriau ir man gana juokinga skaityti ta straipsni ir zinoti kad jis atspindi tikrove….o dar juokingiau yra skaityti komentarus del to “perdeto jautrumo” kai kazkas netycia uzsigavo ir staiga pasijaute diskriminuojamas paskaites si straipsni :)

 13.   Vytenis rašo:

  Autoriaus minimos “lyčių “lenktynės” ir kažkurios lyties pranašumas” labai aiškiai matosi šiais laikais dominuojančiose religijose, visur patriarchatas, visi Dievai vyrai. Tai pvz. ar dalinai neišspręstų feminisčių problemos Lietuvoje, jeigu pakeistume Katalikybės kanonus. Žinant, kad žmonės kol kas negali be religijų, tiesiog valstybės mastu galima būtų pereiti prie matriarchatinio varianto, vyrai vistiek nesupyktų. Arba šeimos tipo religija, o ne žydru dūmeliu dvelkiančių Dievo tėvo, Dievo sūnaus, ir kažkokios šmėklos. Tad kurgi Deivė motina ir Deivė dukra? :]

 14.   Ieva to lol rašo:

  pridursiu, gal kažką ne taip supratot - aš nekalbu apie jokį vyrų žeminimą. Esu už lygias teises. O lygių teisių esminė definicija “All human beings are born free and equal in dignity and rights.”
  IN DIGNITY AND RIGHTS. Myliu vyrus, ir man svarbu, kad jie jaustųsi gerai. Apie kokius dar čia žeminimus… Et…

 15.   Edmundas rašo:

  Cia jau darosi kaip kokia pokalbiu laida tik aisku nekalbat per televizija, o issakot savo nuomone cia, pripazinkit kad dauguma lietuviu turi viena tokia yda jei jau turi savo nuomone tai ir liks prie jos (as beveik 100% esu toks) kas cia gali but neaisku ? Roberta labai jau uzkniso kaikurios feministes kurias ir apraso cia ( beje jei moteris dirba, stengias daug uzdirbt, mokinas sunkiai ir t.t. tai nepadaro jos feministe ) as nesakau kad feministes blogai jos vis del to iskovojo teise i balsavimus ir kitas lygybes bet jau tiesiog kai jos iesko prie ko prisikabint is to kad nebera darbo tai tikrai ikyri :) video klipe pagiria padedancius zmones o ne atskirai MOTERIS ar kaip ten jos galejo suprast velniai jas zino.

 16.   lol @ Ieva rašo:

  ieva dar viena is pirsto islauzei fakta apie pagieza ar pykti, kalbant apie komento ilgi as nerasiau 20 komentu kaip tu (perkeltine prasme 20)…. jeigu manai kad offense is the best defense tai cia tau negelbes tokie isvedziojimai, nekurk faktu is oro ar remdamasi SAVO nuomone :) ir man idomu kiek darbovieciu privaciu ir valstybiniu tas tavo statistinis tyrimas apeme :) ypac zinant kiek yra imoniu Lietuvoj gana drasiai saudai savo stereotipa apie algas, cia tas pats kas skaldyt bajerius kad daugelyje darbovieciu atleidzia (kai vyko cia didieji atleidinejimai) senesnes moteris su didelia patirtimi, ir bosas priima kokia grazia ilgakoje i jos vieta (zinau gyva pavyzdy viena), panasiai kaip seimo nario skandale, taciau nereiskia kad cia vyksta tai daugumoje instituciju ar imoniu…. tad nereikia juokint su tokiais “faktais” ir “tyrimais” cia :)

 17.   lol @ Edmundas rašo:

  +1

 18.   Ieva to lol rašo:

  Aš būtent ne apie LT kabu. Apie world wide. Pasiguglinkit.
  Gal suklydau dėl pagiežos, tiesiog tas Jūsų žodžio “fucking” kartojimas neskamba mielai ir meiliai :)

 19.   Rūta rašo:

  Video labai labai ir kaskart vis labiau :) Ir man nekyla jokių aliuzijų į nepagarbą moteriai. Ką čia aliuzijų - juk čia viskas ir taip baltu ant juodo buvo parašyta.
  Tik aš pridurčiau, kad lyčių nelygybės, kaip ir kitokios rasių, klasių, tautybės diskriminacijos šūkiais neretai yra viešai pridengiami ir pateisinami nepasiekti tikslai (o nepasiekti dėl kitų obektyvių priežasčių). Juk kas drįs užginčyti tą “It’s because I’m black, yeah?”, kai pasaulyje milijonai žmonių (ne žmogių) iš tiesų nukenčia nuo realiaus, egzistuojančio teisių suvaržymo. Paprasčiausias užuovejo ieškojimas, o galima būtų gražų malūną pastatyti.

 20.   lol @ Ieva rašo:

  pripazystu bad habit :D soriuks… worldwide nesidomiu kas kitose valstybese…jeigu lietuva tai visuomet bus galima rast tos nelygybes algose ir t.t. YPAC jei kalba apie privatininkus :) turi verslo liudijima koki, samdai darbuotojus ir pats sau bosas esi… ir tose privaciose imonese cia ta “diskriminacija” eitu tik is vieno zmogaus pagal kurio principus ir isitikinimus jis tau nores duot alga ar prieda ir t.t. tipo is principo jeigu tures kokia priezasti diskriminacijai tai duos maziau, bet cia yra jo vieno isitikinimas… BET valstybinese istaigose, institucijose ir normaliose imonese tikrai tokiu pievu nemanau kad yra daug, kad butu galima teigti tai kaip visuotini stereotipa - moterys visur maziau uzdirba nei vyrai :)

 21.   Ieva to lol rašo:

  Edmundai, sutinku su Jūsų nuomone. Ir būtent, kad feminizmo judėjimas labai daug ką pakeitė pasauly. Ne tik galimybę balsuoti, dalyvauti politikoje and much more. Jei nebūtų feminizmo moterys vis dar teturėtų vienintelę priedermę – stovėt prie puodų, tvarkyt namus ir augint vaikus. Mes net nekalbėtume apie atlyginimų skirtumus, nes moteris nedirbtų.
  Beje, to paties feminizmo dėka, atlyginimų skirtumai ženkliai sumažėję, nors vis dar gana dideli.
  Esu gyvenusi Skandinavijoje, kur radikalusis feminizmas stiprus. Ten feminizmas daugeliu atveju atsisuka prieš pačią moterį. Ypatingai ištrintas vyrų asistavimas moterims ir t.t. Be abejonės, galiu, t.y. esu fiziškai pajėgi pati sau atsidaryt duris ar apsirengt paltą, tačiau visad mieliau, kai vyras aprengia ar atidaręs duris praleidžia.
  Etc.

 22.   Edmundas rašo:

  Cia jau vadinamas dzentelmenizmas (tikiuosi nesukuriau naujo zodzio :) ) as ir pats esu is tu kurie sedi Juodam Humore, jei zinot tai suprasit, kad man patinka pasisaipyt is Afro Amerikieciu, moteru ir pan., bet kas yra idomu ne visi yra tokie patys prie kompo kaip ir realiame gyvenime, as ir indus plaunu ir savo broli beveik uzauginau (na ne pilnai o kalbant apie auklejima ir priziurejima) ir realiame gyvenime sutikes koki lenka ar pan nepradesiu jo izeidinet ir pan :) Kiekvieno galvoje vyksta labai daug sprendimu bet tie kuri pasirenka paprasiausia neapykanta del ju tai ir vyksta ( feminizmas, rasizmas ir kitka) ir beje visa tai yra religiju padariniai kas yra pakankamai graudu… Nesakau kad tai kas vyksta dabar bet tai kas vyko anksciau :) ( beje saipytis is kitokiu nei tu pats esi aisku proto ribose yra mano manymu visai normalu tokia jau musu prigimtis )

 23.   Internet guy > lol rašo:

  Pirma atkreipsiu dėmesį į vieną pirmųjų Roberto sakinių: “Juk visi kraštutinumai yra arba juokingi arba baisūs.” Visiškai su juo sutinku.

  Vienas kraštutinumas yra visame kame matyti diskriminaciją. Kitas kraštutinumas - neigti diskriminacijos egzistavimą (nesvarbu ar Lietuvoje, ar feministinėje Skandinavijoje). Taškas.

  P.S. nevartok pseudo-intelektualios žodžių sekos “kvailas stereotipas” tame pačiame sakinyje, kuriame tu tvirtini, jog feminisčių elgesys patvirtina stereotipus apie jas. Akivaizdu, jog stereotipais vadovaujiesi - save ir kitus apgaudinėji, porindamas, kad jie “kvaili”.

  P.P.S. Ėmiau abejoti ar aš pritariu Ciniko Roberto nuomonei ar savo interpretacijai dėl to, ką Cinikas Robertas pasakė. Skirtingai nei tu, šitame įraše neradau nieko, kas atmestų Feminizmą, kaip reiškinį. Jame matau tik atkirtį tiems jautruoliams, kurie neįsisąmonino, jog filmuko pagrindinė mintis visai nesusijusi su lytimis.

 24.   lol @ Ieva rašo:

  “P.S. nevartok pseudo-intelektualios žodžių sekos “kvailas stereotipas” tame pačiame sakinyje, kuriame tu tvirtini, jog feminisčių elgesys patvirtina stereotipus apie jas. Akivaizdu, jog stereotipais vadovaujiesi - save ir kitus apgaudinėji, porindamas, kad jie “kvaili”. ”

  As vadovaujuosi gyvais sutiktais faktais kurie atitinka ta juoda humora pateikta virsuje….ta ir sakiau kad jos pacios kuria kvaila stereotipa apie feministes ir po to daugelis jas sureiksmina ne vien kaip kovojancias pries visuotine diskriminacija (normalias moteris palaikancias feminizma), o kaip reikalaujancias kazko daugiau, dar daugiau teisiu negu turi, dejuojancias del nelygybes pastoviai, bandancias vyruose pastoviai kazka neigiamo ir panasiai… jeigu cia bandai kabinetis prie mano zodziu tai realiai tau cia gavosi pilstymas is tuscio i kiaura. Patariu dar syki paskaityti visa pateikta prikola virsuj ir dar syki paskaityti komentarus ne tarp eiluciu…. P.S. as neneigiau kad Lietuvoje VISISKAI nera diskriminacijos, tik kitaip pateikiau, sakiau visada galima rast tos korupcijos ir socialines nelygybes, be to kalba ejo apie mazuma ir dauguma…taip kad dar syki skaityk viska vietoj savo “protingu minciu” saudymo….

 25.   lol @ internet guy rašo:

  virsutinis komentas cia skirtas Internet Guy, ne Ievai

 26.   Mindaugas rašo:

  Viskas čia gerai tik nereikia pradėti lyginti nepalyginamų dalykų. Tegu dar pradeda svaigti, kad ir krepšinį pradės žaisti prieš vyrus ir kodėl mažiau uždirba ir visas kitas nusišnekėjimas yra laiko švaistymas.

 27.   Ieva to Internet guy rašo:

  Spaudžiu dešinę :)

 28.   Juliusan @ Ieva rašo:

  Nežinau, iš kur tokia informacija apie vyrus ir moteris su “tuo pačiu išsilavinimu, toje pačioje darbo pozicijoje, toje pačioje darbovietėje” ir dar pridėčiau, dirbančius tiek pat laiko ir tokiu pačiu našumu. Norint daryti Lietuvos masto išvadas vieno ar dviejų pavyzdžių neužtenka. Reikia itin detalių duomenų apie tūkstančius dirbančiųjų, įskaitant konfidencialią informaciją apie kiekvieno darbo užmokestį, išsilavinimą ir t.t… Na bet pavyzdžiui Statistikos departamento duomenimis 2011 m 3 ketvirtį įmonėse užsiimančiose Bendrojo vidurinio ugdymo veikla moterų darbo užmokestis viršijo vyrų 15%. Tai nejaugi tai reiškia, kad mokyklose yra nevertinami vyrai ir už tai jiems mokamas mažesnis atlyginimas?

 29.   Gabrielė rašo:

  Iš esmės pritariu minčiai, kad kurdamos sąjungas, draugijas ir visaip kitaip pabrėždamos savo lytį (tas pats taikytina ir lytinei orientacijai, rasei, religinėms pažiūroms ir t.t.), moterys pačios kuria tą diskriminacijos įvaizdį ir kaži, ar mažina atskirtį. Visgi, žiūrint toliau, juodaodžio klausimo “It’s because I’m black, yeah?” negalima aiškinti “susikurta problema”. Istoriškai (ypač JAV) tai buvo ir tebėra opi problema: jie iki šiol kovoja dėl geresnio išsilavinimo, geresnės darbo vietos ir t.t. Žiūrint iš istorijos pusės, feminizmas taip pat negali būt traktuojamas tik kaip “susikurta problema”. Overall, ironiją vertinu +

 30.   Internet guy > lol rašo:

  Aš kaltas dėl to, kuo kaltinamas. Nors Tado įrašą perskaičiau pakankamai įdėmiai, štai tavo komentarus tik permečiau akimis, ištraukiau kelis nepatikusius sakinius ir suvariau. Pripažinsiu, nuo tada, kai pamačiau tavo rašliavą, ėmiau tau jausti nepaaiškinamą šleikštulį ir norą tyčiotis, šaipytis. Mane labiausiai piktino tai, kad tu dediesi pritariantis tam, kas viršuje pasakyta, nors tu tai supratai kitaip nei aš. Nedavė ramybės mintis: juk teisingai interpretuoja tik vienas iš mūsų. Gali likti tik vienas! Tad pakilau į kovą… į kvailą kovą už teisybę, prieš nežinia ką. Dabar matau, kad nevertėjo. Ir šito komentaro nevertėjo rašyt. Ir to sakinio nevertėjo rašyti. Ir ano sakinio nevertėjo. Ir šito. Ir šito. Ir šito. Labanakt.

 31.   Fwd rašo:

  Ievai:

  Sutinku, kad darbo užmokestis skiriasi, ką sako ta pati statistika. Tačiau pagalvokite, kodėl? Ar tikrai dėl to, kad moterys kažko neturi tarp kojų..?
  Deja, realybė yra kiek kitokia :) Matyt niekada pačiai neteko samdyti darbuotojo, ar vadovauti bent keleto žmonių kolektyvui. Jei būtų tekę, esu tikras, kad būtumėte pastebėjusi didelius ir labai didelius skirtumus tarp vyrų darbo ir moterų. Neišsiplėsiu į detales, tačiau pasakysiu, kad darbuotoją moterį pakeisti kita yra pigiau (daugeliu atveju), negu vyrą. Būtent šis faktas ir yra tokios atlyginimų statistikos priežastis.

  Na, o pabaigai, siūlyčiau pamiršti tokius žodžius, kaip vienodas išsilavinimas. Šiais laikais popieriukas vertę turi tik valstybinėse įstaigose ir tam tikrose specifinėse srityse. Žmogų darbo rinkoje nusako jo gebėjimai. Juokinga ir graudu būna klausyti, kai žmogus garsiai rėkia “aš su dviem aukštaisiais!!”, bet realaus darbo padaryti nemoka.

 32.   Sandra rašo:

  O man gražu, kad daug dalykų mūsų gyvenime yra skirstoma į vyriškus ir moteriškus: vyrų tualetas, moterų tualetas; vyrų krepšinis, moterų krepšinis, vyrų alus, moterų šampanas… Man kitaip ir sudėtinga įsivaizduoti būtų! Moterys nori lygių teisių, bet piktinasi, kad pensijinis amžius būtų sulygintas, ir dar begalė kitų pavyzdžių. Taip, diskriminacija pas mus dar kai kur gaji, tačiau nebūtinai tik tarp vyro ir moters. Vyksta diskriminacija ir tarp pačių moterų, kai atitinkanti visus reikalavimus jauna ištekėjusi moteris yra nepriimama į tą darbo vietą (nes suprask: ji tikriausiai tuoj pradės vaikuotis), o priimama jauna ir netekėjusi arba pagyvenusi (jau nebe reprodukcinio amžiaus) ir užauginusi vaikus. Ir yra tiesa tai, kad vedę vyrai darbo pokalbyje niekada nesulauks klausimo: ar jūs planuojate šeimos pagausėjimą? O moterys dažniausiai šio klausimo sulaukia. Bet čia gal reiktų “padėkoti” toms moterims, kurios įsidarbina ir pastoja, o darbdavys lieka apgautas galima sakyti.

 33.   Sandra rašo:

  Tiesa ta, kad istoriškai susiklostė tokia situacija, kai moterys neišvengiamai turėjo stoti “į kovą” ir kovoti už galimybę balsuoti ir dar daug kitų dalykų. Manau, pas mus Lietuvoje šiuo klausimu jau pasiekta daug kas. O kalbant apie world wide reiškinius, jau irgi einama link to :) O pas mus lygios galimybės tarp moterų ir vyrų vis dar aktualus klausimas todėl, kad esant tokiai smurtinei padėčiai, nieko kito ir nelieka. Visa laimė, kad priimtas įstatymas prieš smurtą šeimoje, tačiau kiek jis veiksmingas parodys ateitis :)

 34.   geranaujiena rašo:

  Robertai/Tadai, protingos feministės (kaip ir protingi žmonės apskritai) jaučia, kurie vyrai juokiasi iš kitų žmonių (įskaitant moteris) kvailysčių, veidmainysčių, niekšybių ir dvigubų standartų, o kurie tiesiog juos žemina, bandydami tokiu būdu pasikelti savo vertę. Iš tavo rašinių ir video darbų aišku, kad tu priklausai pirmai kategorijai, todėl bent jau man atrodo smagu kartu su tavimi pasijuokti iš savęs. Bet kartais iš pirmo karto tą skirtumą suvokti yra sudėtinga, todėl aš visai suprantu, kad su tavo darbais nesusipažinusios moterys gali dėl tų juokelių instinktyviai įsižeisti. Ir, be abejo, yra žmonių, kurių ląstelėse yra užprogramuotas polinkis į rimtą savęs vertinimą, saviironijos trūkumą ir įsižeidimus. Ant tų tiesiog neverta pykti, bo jiems ir taip gyventi sunku.

 35.   Vytas rašo:

  Reikia mazinti gimstamuma, ypac tam tikru naciju, ir tas daroma labai ivairiom priemonem. Vienas is ju feminizmas kuriame moterys turi buti lygios ir nieko negimdyti.

 36.   Darko rašo:

  Kaip nuobodu, einu kokią feministę padulkinsiu…

 37.   ji rašo:

  as prijauciu feminizmo idejoms, bet lempute kazkaip pati isisuku, tai gal nelabai i tema tas jusu anekdotas, ir apskritai, as kazkaip retai pastaruoju metu tas feministes girdziu, tik kazko antifeministai (gal del palankios konservatoriskos politikos) pradejo labai purkstauti del tu “lygiu teisiu”, kaip ir gerbiamasis straipsnio autorius, kuriam staiga pritruko vyrisku iklotu.

 38.   IMHO rašo:

  Anekdotas - šmaikštus, bet autorius galėjo - pvz. - tiesiog viešai atkirsti, kad filmukas yra apie visus žmones, kurie aukojasi dėl kitų, ne tik švelnias moterytes, virusias sriubas mokslininkams, menininkams ir politikams. Iš esmės šis tekstas man atrodo pagiežingas, paviršutiniškas ir tiesiog iškrentantis iš Vidmanto darbų konteksto (o Vidmantui talentų drėbtelta kaip reikiant). Šiuo atveju ne atsakoma į kritiką, o tiesiog ”varoma” ant žmonių: lyg visos feministės būtų iš vieno molio drėbtos kvaišos, lygioje vietoje prisigalvojančios problemų ir rakinėjančios žodžius.

 39.   Ji rašo:

  Nauji Tado/Roberto straipsniukai man visad lyg maža šventė (o gal kaip užkietėjus kairiarankė, rūkalė ir dar mergina jau turėčiau pradėt piktintis?:)) O visiems, kurie išties piktinasi-manau Tadas tikrai neturi nieko prieš feministes, kurios iš tikro kovoja už moterų teises (kad ir pvz islamo tikėjime, kur tokių teisių žmogOMS tikrai trūksta), tačiau mus pasiekiantis feminizmas deja dažniausiai tik dar vienos dėmesio ištroškusios moteriškės paistalai… Pasidaviau mintims, o išties tik norėjau pasakyti- didžiulis ačiū, Tadai! Už vis dar teisingą požiūrį.

 40.   v rašo:

  tu niekada nesuprasi nei kaip jauciasi moteris, nei juodaodis. visiskai sutinku, kad buna itin “perspaudziamu” situaciju, bet tik nereikia bendrinti, kad moterys nuolat pacios sugalvoja problema, kur jos nera. Problemu tikrai yra, ir as, asmeniskai, su jomis susiduriu nuolat (sakai, reikia imti ir daryti, o kad tu zinotum, kaip apmaudu, kai imi ir darai, bet vis tiek lieki nuvertinta / neivertinta del neobjektyvumo visur (kalbu ne tik apie pati vertintoja, bet ir apskritai apie ribotas galimybes daug dalyku ivertinti objektyviai).

  Anekdotai, pasiepiantys moteris, man dazniausiai NEjuokingi del to, kad anekdotai daznai vyrams visai NE ANEKDOTAI, o MASTYMO “BUDAS” apie moteris. Man anekdotai apie moteris lygiagretus anekdotams apie zydus, ypac, tie, kuriuose bandoma “parodyti” ju vieta. Ir “juokingiausia”, kai ta anekdota girdi is kokio nors absoliutaus degrado. Tiesiog koktu.

  o visos tavo vardintos organizacijos yra pozityvios diskriminacijos apraiska, mano manymu. jeigu tokiu moteru ir organizaciju nebutu, situacija tikrai butu daug liudnesne lygiateisiskumo atveju.

  Bet kaip ir sakiau, tu, a.k.a. Robertas, niekada to nesuprasi.

 41.   Evangelista rašo:

  Buvai neteisus tik dėl vieno, Tadai. Humoro jausmo turėtojų.
  Aš kaunietė, kairiarankė, katalikė ir feministė. Tačiau skaitydama juokiausi iki ašarų. Feministės dažnai tikrai persistengia. Ką padarysi. Jos moterys :)
  Filmukas yra tikrai super.

 42.   ji rašo:

  Tame filmuke as pamaciau tokius faktus (pabreziu faktus): moters ranka, moters kuna be galvos, neaisku moters veida, moters veida be akiu, ir keturis vyrus pilnu profiliu, sakote tai nieko nereiskia, tai reiskia labai daug. jei sakote, kad toks pateikimas atsitiktinis, irgi klystat, filmuko esme - pateikti moteris kaip antraruses, tas, kurios tenkina vyru poreikius, uzmirstant savus interesus, jei kitos moterys tam pritartia 21 amziuje, tai yra tiesiog nensusipratimas, nezinojimas ar auklejimo klaidos.

 43.   Egalitaristė rašo:

  Dauguma čia pasisakiusiųjų už feminizmą, tyčia ar iš tingėjimo ignoruoja 50 metų istorijos, arba remiasi pasenusiais faktais.

  Kam įdomu, siūlau paskaityti garsiausio feministo-vyro Warren Farrell knygas arba pagooglinti apie tėvų, vyrų, žmogaus teisių judėjimus.

  O kas leidžia sau vėl ir vėl ištisus dešimtmečius atrajoti nepatikrintus “faktus” ir viską vartyti kaip papuola tenegalvoja, kad mes aplinkui nepilno proto.

 44.   Ruperis rašo:

  nesuprantu, kuo žmogams (anglakalbės naudoja “Womyn” terminą, nes Women susijęs su men) nepatiko Tado filmukas. Jei vyras padedantis moteriai būtų tai turbūt niekas nekreiptų dėmesio. Ir tikrai tame video moteris tikrai nepažeminama.
  Šiuolaikinės feministės ne 70-ųjų feministės sprendusios moters blokavimo nuo visuomenės problemą. Jų darbotvarkėje klausimai, kad būtina naudoti “The P-Mate” ir ar skustis. Iš to Robertas ir tyčiojasi, nėra joms ką veikti.
  Smurtas šeimoje viena iš rimtų problemų, bet šios problemos sprendžiamos feminiščių tarpe tik paiūlymais automatiškai kriminalizuojant vyrą (kuris gal pakėlė ar ne rankos), nesigilinant į konfliktą. O tai ne tik nesprendžia problemų, bet apie lygybę net kalbėti negalima.

 45.   TO IEVA rašo:

  Graudi esi, feminisciu padugne tu.

 46.   vita rašo:

  dar niekada gyvenime man neteko pasijausti prastesne, nes esu moteris. būdama moterim patiriu vien tik prerogatyvas ir privalumus. man atrodo, kad iš vyrų kaip tik tikimasi žymiai daugiau ir jiems reikia labiau stengtis gyvenime. nematau nieko baisaus, kad prekybos centre galiu paprašyti vyro paduoti man kečupą iš viršutinės lentynos ar kad uždirbu žymiai mažiau už savo draugą. aš ir sriubas mėgstu jam virti ir su pledu apkloti. ir esu labai laiminga, būdama moterimi.
  gražus filmukas.

 47.   Laura rašo:

  Man keista, kad vis dar yra feminisčių, kurios tikrai prie kiekvieno dalyko, kuris labiau pabrėžiamas vyrams prikimba. Kad ir naujoji “Švyturio” reklama, kurios žinutė: pasaulis laikosi ant vyrų, užkliuvo mieloms mūsų feministėms. Mano nuomonė tai tokios moteris, kurios neturi šalia vyro ir kurioms gaila, kad vyrai turi savo vietą po saulę. Nesakau, kad moteris jos neturi, aišku, kad turi, bet tikrai mažesnę, nors nuo to niekas nenukenčia ir kelti šumą dėl to yra kvaila.

 48.   Lina rašo:

  Filmukas, man patiko, labai. Yra pasaulyje moterų kurios taip nesielgtų kaip šiame filmuke, ir jos taip pat būtų mylimos, yra tokių, kurios būtent taip gyvena ir tuo džiaugiasi. Taigi šis filmukas apie šias moteris ir apskritai apie visus kurie mėgsta ne patys siekti ir kurti, bet remti kitus. Taigi nebūtina į vieną filmuką sudėti visų tipų personažų. Kituose filmukuose bus išaukštinta veiklios mokslininkės, kituose šeimyniški vyrai… Žodžiu nieko žeminančio šiame filmuke nėra, o ko neparodyta, tai vadinasi reikia ieškoti kitur :)

 49.   mergina rašo:

  “Tai kiek visgi feminisčių reikia pakeisti elektros lemputei? Nė vienos, nes feministės nieko pasaulyje nekeičia… Chaaa!:)”

  kai vieno laikraščio viršely pamačiau straipsnio antraštę, susidomėjau. perskaičiau iki paskutinio sakinio. ir eilinį kartą nenusivyliau Tado/Roberto požiūriu.

  dėl susiklosčiusių istorinių bei apskritai žmonijos psichologinių aplinkybių įvairios diskriminacijos pakraipos egzistuoja ir egzistuos. galima tik pasistengt į viską pažiūrėt blaiviai ir pasirinkt, ar tu įsitrauksi į tą problemų ieškančių žmonių diskusiją, ar ne. neveltui sakoma - pasaulis yra ne toks, koks yra, o toks, kokį tu jį matai. man, asmeniškai, kyla šypsena, kai draugas duris palaiko, pasisiūlo daiktus panešt, o kartais netgi ir vakarienę pagamint :) bet negaliu nepaminėt ir to nemalonaus jausmo, kai draugų kompanijoj skaldomi juokeliai ‘woman in the kitchen’ tematika - kaip jau kažkas aukščiau rašė, galima suvokt, kad čia juokelis, bet neįrodysi, jog žmogus iš tiesų taip nemąsto. overall - 1) stengiuos nekurt problemų iš nieko; 2) mėgaujuos džentelmenišku dėmesiu, o ir pačiai malonu daryt moteriškus dalykus; 3) fainas straipsnis ir fainas filmukas.

 50.   asa rašo:

  Kodel pas mane nera jokio filmuko? Jus ka - mane diskriminuojat? :DDDDD

 51.   ponia rašo:

  juokiuosi iki asaru skaitydama ir esu didele Jusu, Robertai, gerbeja. Bet si karta perzenget visas ribas. Kairiarankiai TURI gera humoro jausma, kartais net labai, dazniausiai tiesiog :) Tikiuosi, kad mano pastaba bus isgirsta :)

 52.   feministė rašo:

  nu dabar pavarykit ant manęs už tai, kad pasivadinau “feministe” :)

  jei moteris būtų gerbiamos lygiai taip pat, nebūtų feminisčių judėjimo.
  faktas tas, jog 90% vyrų nelaiko moterų sau lygiomis. pažiūrėkit į vien joke’us apie woman in the kitchen making a sandwich.

  pvz, bet kokioje neformalioje diskusijoje apie politiką ir pan. tokia pat nuomonė, išsakyta moters ir vyro vertinama skirtingai. moterys laikomomis emocionaliomis, neracionaliomis. nu pažvelkit į save, vyrukai, kurie taip sako - ar patys nesat tokie? žmonės visi iš esmės vienodi, auklėjimas įvaro į stereotipus. O to patvirtinimas yra tai, kad išsivysčiusiose šalyse, kur moterų ir vyrų teisės lygesnės, moterys ir vyrai yra daug labiau supanašėję, nei kokiose islamo šalyse.

  Taigi, aš labai norėčiau, kad vyrai (ir pats Tadas) šiek tiek suprastų, ką reiškia susidurti su tokiu požiūriu lipant karjeros laiptais ir pan.

  BET dar pridursiu, kad taip, moterys-žmogos dėl to irgi kaltos, nes daugiau šneka, mažai daro, nerodo iniciatyvos, nori, kad joms būtų kažkokios privilegijos, ir tuo pačiu dar lygių teisių. Prisiminkit sovietmetį - va, norit teisių lygių, eikit dirbkit į statybas. JEI PRIIMS. :)

  Užburtas ratas.

 53.   Andrė rašo:

  autorių matyt vaikystėj feministė lengvai pervažiavo.
  Na, ne feministė, bet kažkas toj pačioj vaikystėj pasakė, kad tai buvo feministė.
  Nuo tada autorius laido trečiarūšius juokelius feminisčių atžvilgiu.
  Nes o kam domėtis, kas tai yra?
  Pervažiavo gi.
  Tikiuosi, ne per moteriškos giminės organus.

  Nors man vis vien, aš pradedu suprasti net tas ekstremaliąsias, apie kurias šitas bajeris subaladotas.

 54.   Andrius rašo:

  Na iš oro moterų tokia padėtis ir juokeliai nekyla. Būna įvairių naujų “prikolų”, kurie atrodo prikimba vienai ar kitai bendruomenei, ar fiziniam sutvėrimui, bet išnyksta ir pasimiršta. O čia visais laikais taip buvo ir manau, kad ir kaip lygių teisių kovotojai, kovotojos ir visi kiti otojai kovototų, manau, kad tai buvo, yra ir bus pabrėžiama amžinai. Tiesiog kuo didesnė kova, tuo labiau norisi priešintis.

 55.   JK rašo:

  Pasauli visiškas chaosas, nes moterys per daug galvoja. maciau kaip vyras atidare vienai moteriai duris, kurios beje buvo gan sunkios,o pati moterishke buvo apsikrovusi tuzinu rankiniu, ta akimirka pagalvojau koks džentelmenas, bet žinot ka pasake ta moteris ???? o gi rėžė piktai : “Šeip aš neinvalidė!!”. tai kas čia per absurdas? per tokias bobas nebera ir tu vyru tikru, del to kruva GEJU, vyrai renkasi vyrus nes bobos nevykusios!!! 1. jos per daug galvoja. 2.per daug sneka ir 3.JOs tai ir pacios zino . esme kad moterys per daug jau susireiksminusios, nes mat gavo kazkokia kita boba rekia jeee mes stiprios mes viska galim, ir ka jus galit? apart savo moterisku dalyku?? kodel moteros neinat i kasyklas dirbt pvz?? per daug purvinas darbas? ar per sunkus? o dar siaip pagalvokit kiek moterys draugiu turit? tikru?? kurios neperksatu jums gerkles pirmai progai pasitaikius?? dar pagalvokim … ghm.. kaipgi cia yra kad praktiskai visos reklamos kurios sukurtos siam pasauli yra orentuotos i moteris, kodel?? nes jus lengviausiai paperkamos!! ai beje pamirsau pamineti didziausia jusu skausma, del kurio jus ir pykstat ant vyru, nes mat jiems del to ir lengva gyventi, MENESINES !!! taigi wow kaip pasikeiciat per jas, ta prasme virstat poniom demonem, o kur dar menopauze… taip taip uzpulsit mane dabar, bet as manau kad jums net vairuot negalima per tas deinas!! taigi teisese tas turetu buti parasyta BUTINAI, kad zinot su kuo susiduriai. taigi supraskit pagaliau kokiom monstrem virstat!!!

 56.   Eglė rašo:

  Labai taiklus pamąstymas šitam straipsnely. Daug čia pasakytų dalykų buvau kažkada apgalvojusi, kai ką ir pasakiusi. Niekada nesupratau feminisčių. Daug loja ir tiek. Aš asmeniškai nė karto nesusidūriau su kažkokiu pažeminimu iš stipriosios lyties pusės ir manau nesusidursiu, nes tokio neieškau. Kai man užvelka paltą ar duris atidaro aš visada jaučiuosi pamaloninta, ne neįgali. :)

 57.   mergaite rašo:

  Hmmm… Tadas V. visada mane prajuokina - daugiau ar maziau, sis straipsnelis irgi ne isimtis. :)

  Nesu feministe, tiesiog norejau pasodint ir savo gele i nuomoniu darzeli. Matote, as kaip motera, kas dien pagalvoju, ar tiksliau pasigailiu - kodel negimiau vyru. Nesu lesbiete, nesu trenkta plyta ir del to visai neseksi, ar dar kas nors. Bet nuosirdziai noreciau but gimus vyru tada pries 21 su puse metu.
  Kodel?

  Nes vyrai myza atsistoje ir gali tai padaryt kampe. Nes vyrai visada baigia. Nes vyru nuomone skamba itaigiau (netgi man). Vyrai skamba juokingiau (palyginimui - Tado V. juokeliai ir feminisciu juokeliai). Nes vyrai turi pakankamai jegu pakelt sunkius daiktus. Nes vyrams nereikia grazintis valanda i diena, kad atrodytu “visai nieko” ir nereikia isgirsti priekaistu “ko taip ilgai ruosiesi?”.
  Vyrai gali smirdeti, gerti, nieko neveikti ir reikalauti, kad juos isklausytu.

  Buti seksova pana yra kokius milijonus bilijonu kartu neidomiau. Gerai, mano daiktus panes, jei nusipirksiu siurbli ar 2kg mesos. Taip pat lengviau nusitresiu cigarete. Ar tai kazka keicia gyvenime?…

  Fuck yeah, noriu buti vyru.

 58.   kairiarankis rašo:

  buvo juokinga tol, kol neįžeidei kairiarankių.
  Viskas, aš supykau. Skųsiuos :D

 59.   RRoma rašo:

  Aš kaip moteris, tai savikritiškai pasakysiu, kad žvengiau iki ašarų. Teisybė ten parašyta. Pats paskutinis žmogus, kurį visi kas nori gali diskriminuot ir jiems nieko už tai nebus, yra baltasis vyras :D O visų kitų negalima niekaip ne :D

  Dėl lyčių. Jos yra, ir nieko čia nepakeisi. Galima pasikeisti, bet brangu ir daug bėdos. Be to, neverta, nes abi turi savo pliusų ir savo minusų, kaip IPhone OS ir Android. Taip, vyrams nereikia tiek gražintis (nors nekurie gražinasi). Bet moteris gali apsibliauti ir bus kaltas tas, kas ją pravirkdė! Moteris turi gimdyti, bet užtai ją pirmą gelbėja iš skęstančio laivo. Ir taip toliau, ir panašiai.

  Dėl feminizmo. Feminizmas, kaip ir homoseksualizmas, turi daug pakraipų. Ir žmonės, kurie diskutuoja, dažnai turi omeny skirtingas pakraipas, dėl to nesusišneka! Lyginant su homoseksualizmu - vieni sako - aš Jonas, mano žmona Petras, mes kartu gyvenam 20 metų ir mums gerai, kuo mes jums trukdom, mes net kaimynų niekada nesam užpylę! Ir jie kaip ir teisūs, nieko blogo jie nedaro. O kitas rėkia - homoseksualizmas - tai nepilnamečių tvirkinimas, orgijos, aids, ir love paradai, kur visi eina nuogais užpakaliais be jokio estetinio vaizdo. O tai blogai! Na ir jis teisus, blogai, nenoriu, kad aplink mano langus diedai nuogom subinėm vaikščiotų.

  Tai lygiai taip ir su feminizmu. Feminizmo esama daug krypčių, ir kartais pačios feministės gali susiriet tarpusavy kaip katinai per morčių, jei pažiūros nesutampa. Yra, tarkim, nuosaikus feminizmas - visi žmonės lygūs, nepriklausomai nuo lyties. Negalima moteriai mokėti mažiau, nei vyrui, jei darbas tas pats ir rezultatai tie patys. Tipo taip. Bet taip dauguma normalių vyrų galvoja, taigi jie, galima sakyti, yra nuosaikūs feministai :D
  Betgi yra radikalus feminizmas. Tipo, vyrų nereikia iš viso, nes jie kuiliai ir blogis. Reikia tobulint dirbtinį apvaisinimą ir vyrus naikint! Kas, savaime suprantama, yra nupušimas, debilastis ir traumuotos vaikystės padarinys, vyrų negalima naikinti, juos reikia perauklėti lupant… Juokauju :D

  Taigi jei vyras pasakys, kad jis prieš feminizmą (o jo motyvai bus, kad jo nereikia naikinti, nes jis joks ne kuilys - žmoną myli, gimdyme dalyvavo, pats negimdė, bet tai ne jo kaltė, kad negali, užtat dabar išlaiko ir netgi neblogai, jei jau jo nuosava boba nesiskundžia, tai ko jau čia kitoms isterikuot) - tai liks apkauktas, kad jis prieš lygias vyrų ir moterų teises, t.y. prieš nuosaikų feminizmą!
  Kai jis visai ne prieš.
  Jis tik prieš debilumą ir kažkokių niekalų sureikšminimą.
  O kad debilės ir niekalų sureikšmintojos neturi jumoro jausmo, tai jau kas kaltas.

  Reziume: prieš diskusiją, juolab prieš konfliktuojant, derėtų susitikslinti sąvokas ir pažiūras. Gal to ir užteks :D

 60.   KOKO rašo:

  eik tu sikt, visi mes turim humoro jausma, ir kaunieciai, ir kairiarankiai, ir katalikai… Nesuprantu niekaip kam reikia izeidineti kokias nors grupes zmoniu.. Visada geriau pasisaipyti is saves :D

 61.   ggg rašo:

  lol
  geriausia kai neatskiria zmones kartais radikalaus feminizmo nuo feminizmo ir sitos dvi puses kartais nenori buti viena su kita susietos

 62.   Loreta rašo:

  Man labai keistas Tado manymas, kad feministės nekenčia vyrų. Feminizmas yra prieš lyčių supriešinimą ir jokia feministė nepasakys, kad visi vyrai kiaulės. Tai labiau būdinga „normalioms“, „tikroms“ moterims.
  „Tai kiek visgi feminisčių reikia pakeisti elektros lemputei? Nė vienos, nes feministės nieko pasaulyje nekeičia… Chaaa!:)“ Na taip nekeičia. Tik feministų (tikriausiai nustebsit, bet yra ir vyrų feministų)dėka, jau įvyko daugybė pokyčių. Ir tos, pašiepiančios feministes, kasdien naudojasi jų iškovotomis privilegijomis.

Rašyk komentarą