BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ko gero geriausias įrašas pasaulyje!

Niekur nuo reklamos nepabėgsim. Ji pati mus susiranda ir lenda į akis, kaip kokia Rožytė iš Vilniaus senamiesčio… Robertas supranta, kad ne reklamos agentūros kaltos dėl bukų reklamų. Tai užsakovai (produkto pardavėjai) yra tie žmonės, kurie sako: “ne, šito šeimininkė iš Pakruojo nesupras, darykim paprasčiau”. Robertas matydamas daug skirtingos reklamos padarė keletą išvadų ir net sugalvojo kelias taisykles.

1. Nesuklysi panaudojęs frazę “ko gero”… Po jos gali sekti visiškai bet koks tekstas. “Tai, ko gero, apvaliausias puodas pasaulyje!”

2. “Iki 100 procentų”. Kiek procentų bebūtų, tai vistiek bus iki 100. Pavyzdžiui, vienas procentas. Arba trys… “Ši dantų pasta panaikina iki 100 procentų apnašų”.

3. Stilizuotas antspaudas su žodeliu “Patvirtinta” ir kokios nors pseudodraugijos pavadinimu. Robertas bandė skambinti “Lietuvos alergologų ir klinikinių imunologų draugijai”… Atsiliepė sena moteris, kuri nieko apie tą draugiją negirdėjus. Robertui susidarė įspūdis, kad jai tokie skambučiai jau atsibodę, nes ji tik atsakė “ne” ir numetė ragelį.

4. Žvaigždutė. Gali rašyti bet kokį tekstą, jei tik jo pabaigoje uždėsi žvaižgdutę ir apačioje mažom raidelėm visą tą tekstą paneigsi. Pvz. tekstas viršuje: “Dabar dar pigesni pokalbiai.*”. Tekstas apačioje: “*Tai netiesa.”

Žinoma, geriau paieškojus galima atrasti ir daugiau “universalių”, parduoti padedančių, triukų. Verslo naujokams Robertas pats sumaketavo štai tokią atmintinę. Galite atsispausdinti ir naudoti, kai trūksta įkvėpimo Jums ir Jūsų pasamdytai reklamos agentūrai.

Paspaudus - padidės.

Kad jau apie tai kalbam, Robertas pateikia du “drąsios” lietuviškos reklamos pavyzdžius, kuriuos pats nufotografavo:

Šiaip keista, kai pagalvoji: pusnuogė moteris - gražu ir normalu, pusnuogis vyras - kažkas ne taip… Praeis daug metų, kol situacija pasikeis. Šiaip ar taip, Robertas sveikina šių čiužinių gamintojus už drąsą.

O šios vaistų”reklamos” Robertas net nekomentuos.

Jis ilgai svarstė ar dėti ją į savo blogą ar nedėti. Visgi, kaip matote įdėjo. Atsiprašo, jei kam sugedo apetitas, bet tokia tat toji lietuviška reklama. Taip apie mus galvoja kai kurie verslininkai…

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (44) | “Ko gero geriausias įrašas pasaulyje!”

 1.   Dviguba V rašo:

  Liūdna, kai pagalvoji, kad 95proc. reklamos yra melas. Gal todėl jos niekas ir nežiūri. Na, aišku, kad ne todėl. Dar aiškiau, kad žiūri. Kažkodėl dažniau matau, kaip parduotuvėse žmonės pirmiau ima reklamuojamą šampūną, o ne kokį nors kitą. Na, aišku, yra begalės kitų aspektų, bet vistiek esmė ta, kad reklamos vadybininkai ir panašaus plauko aferistai yra protingi žmonės, žinantys, kaip iš žmonių išpešti pinigus.

 2.   Simbolika rašo:

  Svarbiausia, kad ta vaistų reklama kaba plataus maitinimo istaigų tinklo tualetuose, kad ir kaip bebūtų, bet ji apetito tikrai nesužadina… Kita vertus, man kiekvieną kartą kyla abejonė ar ten pavalgius neprireiks tų vaistu, gal čia kaip perspėjimas :D

 3.   lu rašo:

  bet dirbdamas reklamos srityje darytum ta pati…

 4.   G. rašo:

  Kas man labiausiai patiko vaistų reklamoje, kad pirmą kartą aš ją mačiau restorano tualete. Apetitas pakilo NEREALIAI!!!

 5.   :O rašo:

  O siaubeli…

 6.   LULITA rašo:

  Neseniai geografijos pamokai reikėjo surast įv. įmonių Lietuvoj ir aprašyt jas. Ką pastebėjau: kiekviena užsirašius, kad yra didžiausia arba viena didžiausių Lietuvoj, Baltijos šalyse arba išvis unikali tokia įmonė vienintelė pasauly……..

 7.   Ink rašo:

  Dar vienas ‘kurijozas’, truputį panašus į ‘iki 100 procentų’. Kainos nuo 1 lt. Nesvarbu, kad ir ką pirktum, ar kramtomąją gumą už 1,56 ar televizorių už keletą tūkstančių - juk tai tiesa - kaina vis tiek bus nuo vieno lito, niekas nedraudžia parduot brangiau už vieną litą.

  Kaip visada, įrašai sugeba pralinksminti.

 8.   Aurimas rašo:

  restecpa už linksmą įrašą:)

 9.   CL rašo:

  O kiek tokiu, kuriuos “kainos nuo vieno lito” arba nuolaidos “iki 100%” veikia, ir jie perka? :D
  Prekybininkai tik dziaugiasi liaudies bukumu )

 10.   Kukutis rašo:

  Hehe, puikus postas! :-)

 11.   ginč. rašo:

  Man patinka, kad jūsų ironija ar tai humoro jausmas, kaip visada, vietoje.

 12.   kavyte rašo:

  teisybe,nors tu ką.

 13.   rednails rašo:

  žiauriai geras įrašas ;D

 14.   ENORCA rašo:

  spaudžiu 69 patiko!
  MUAHAHAHA >:D

 15.   imagomortis rašo:

  Aš, kaip šeimininkė iš Pakruojo, supratau, kad mane visi mulkina.
  Ačiū už informaciją.

 16.   ALGdas rašo:

  O kaip atrodo reklama, kuri skelbia: Tiek litų ir 99ct. Ar veiksminga? Man atrodo, kad poveikį turi.

 17.   Lietuvis rašo:

  Kaip dviguba V sakė, liūdna, kai pagalvoji, kad 95proc. reklamos yra melas. Taip. liūdna. bet dar liūdniau kad 50proc. statistikos irgi yra melas. O visai graudu pasidaro, kai supranti, kad 95proc. pasiteisina taisykle, kad žmogaus turimo turto kiekis nusako melo kiekį, panaudotą tam turtui įsigyti.. Taigi, dabar skaitote, ir galvojate, ar aš meluoju? Ar meluoja Tadas, rašydamas kad dauguma reklamos melas, ir negano to, nekūrybingas, šabloniškas melas? Ir apskritai, kam meluoti? Juk jei dantų pastos reklamoje sakytų, kad ji mažai efektinga, o dešros reklamoje sakytu kad į ja pilama karvių šlapimo (atviri prisipažinimai) argi kas pirktų? O jei nepirktų, tai ką tada darytų su pinigais? Ir kas nutiktu su mūsų klibančia, stenančia ir klumpančia ekonomika? Ir koks tada būtų tikslas eiti į darbą, jeigu galima pragyvent iš pašalpos, nes nieko neperki?
  Ir apskritai, teigiama, kad reklama meluoja. Gerai, meluoja, o kas yra melas? Įdėti į dešrą nenatūralių priemaišų, kad būtų gražesnė ir gardesnė, yra melas? panelė, einanti apsišpakliavusi veidą yra melas? Politikų kalba yra melas? Tarptautiniai santykiai su savo slaptais susitarimais melas?
  Kai gerai pagalvoji, tai mes gyvename planetoje vardu ne žemė, bet MELAS. O ir gimę be melo meluot išmokstame nuo pirmųjų ištartų žodžių.. Natūraliai, niekam nemokant.. Tad manyčiau, reikia ne kūkčioti kampe, kokie visi melagiai, bet išmokti pažinti melą ir nemeluoti pačiam. Ne visai, nes tai neįmanoma, bet meluoti mažiau už politiką, turgaus prekeivį, ar bobelę, pardavinėjančią “jos kaime” augintus agurkus.

 18.   passion rašo:

  ;DDDDDDDDDDDD
  man su padangom patiko, kas prie * parašyta apačioj ;D toks žmonių duchinimas

 19.   L. M. rašo:

  Tikrai* geriausias Tado Roberto postas iš visų iki šiol šiame bloge skaitytų.

  Plakatą naudosiu pats ir draugams pasiūlysiu.

  Lietuvi, stiprus komentaras, ačiū.

  * Tikrai

 20.   Francas rašo:

  Lietuvio stiprus komentaras, bet nereiktų teigti, kad be melo neapseitume. Nežlugtu ta ekonomika tikrai, jei nebūtų melagingų reklamų. Ir politikus išsirinktume, jei jie nemeluotų. Ir merginas į pasimatymus vistiek kviestume jei jos špaklių nedėvėtų. Melas nėra būtinybė, tik galimybė, todėl vadinti Žemę “MELU”, būtų perpompastiška.

 21.   Ro rašo:

  Apie tą smectą. Net pati norėjau rašyti.
  Bet pagalvojau - kam?
  Reklama. Nėra taip ir blogai. Iš vienos pusės. Tos mažesniosios.

  Kad ir su smecta. O jei betūnant ant klozeto atsitiks nelaimė? Žinosi efektyvią priemonę. Ir įsigysi. Dėl viso pikto. Ko gero - tai geriausia priemonė nuo…

  Neveltui aš apie šūdus.

 22.   Pykciurna rašo:

  tikrai ,kad ko gero geriausias įrašas :D

 23.   boruze rašo:

  na dar tik pradejau skaityti, ir negaliu nepasakyti

  “ko gero” - niekada nebus tobulas, geriausias, graziausias, skaniausias…
  “Ko gero” - sukelia bet kokias abejones produktu, paslauga ar kazkuo…
  “Ko gero” vadinasi ne…

 24.   Lolita rašo:

  Patiko pastebėjimas, kad žvaigždutė anuliuoja tai, kas pabrėžta kaip pagrindinė vinis. Pastebėjimas: minimi reklamistai ir užsakovai. O kur yra targetas? Jeigu produkcija ar paslaugos skirtos paprastiems, provincialiems žmonės, tai sofistikuotas priėjimas ne tik nereikalingas, bet ir žalingas. Taip pat įdėti pavyzdžiai.. Na čiužinys tai čiužinys, smagu. Beje, yra ir moteriška versija. Bet vaistukai juk yra skirti tiems žmonėms, kurie jau turi problemą. Prie ko čia kažkieno apetitas? Analogiška reklama dantų pastos ( berods”Parodontax”), kur rodoma į kriauklę spjaunama pasta su krauju. Mums negražu? Taip. O žmones su problema veikia? Žinoma. Juk tai ir yra svarbiausia, ne padaryti gražiai ar estetiškai, o pasiekti TG.

 25.   deividas rašo:

  Nu viena diena jau isseks ta reklama nes jau bus niekam neidomu,nes juk mes visi zinom reklamuoja tik sudinas prekes nes gero daikto reklamuot nereikia ji ir taip isperka.

 26.   elvinas rašo:

  nu suuuper! :)

 27.   Lalalalalala rašo:

  :D su tualetu ir tom padangom tai geras :D iki 100%

 28.   jaiks rašo:

  Šitas geras :D

 29.   Gg rašo:

  “ne reklamos agentūros kaltos dėl bukų reklamų”- kartais imi ir suabejoji… O kas daro reklamos vertimus i lietuvių kalbą? Ne tos pačios agentūros? Na jei ne, tai atsiprašau… O jei taip, tai gal žinot, kas vertė nuostabiausią (man) visų laikų lietuvių kalba girdėtą reklaminę frazę “plaukai pilni gyvybės”? Nuostabi šampūno reklama…
  Aplamai jei neturi ką veikti, geras užsiėmimas yra ieškoti logikos rodomų reklamų tekstuose… Jie paprastai nemeluoja, tik reikia gerai įsiklausyti… Pvz, xxxxx draugija garantuoja, kad šių tyrimų atlikimas yra pagrįstas…

 30.   blasfemuello rašo:

  100% patvirtinu, jog cia yra ko gero geriausias irasas pasaulyje.*
  *cia as taip tvirtinu.

 31.   plastmasinegele rašo:

  kareivių gatvėj vilniuj užmačiau kebabinės reklamą “ko gero kokybiškiausi kebabai vilniuje”

 32.   pasiutinta rašo:

  Bet vis dėlto - jei plakate atsirastų informacija apie naktinį pramogų sostinės išpardavimą bei būtų nurodyta, kad kartu su kiekviena įsigyta padanga bus NEMOKAMAI (šis žodis, aišku, su žvaigžde) dalinami vienkartiniai dantų šepetėliai (suorganozuoti iš kokio nors viešbučio) - norinčių įsigyti tą kairės (ar kokia gi ten) pusės padangą pa dau gė tų… :)

 33.   Andrius rašo:

  paleido viduriu pamačius tą reklamą, taigi užsinorėjau vaistų ko pabaigoje reklama tikrai skatiną prekybą

 34.   VaivaPamaiva rašo:

  Priminė Pepsi reklamą iš filmo The Invention of Lying: Pepsi - When They Don’t Have Coke!

 35.   ruokis rašo:

  Yra toks pasakymas: “Pažiūrėjus reklamas Lietuvoje. Imi suprasti kad trys pagrindinės lietuvių problemos yra kariesas, menstruacijos ir neplauti indai”

 36.   kambariunuoma rašo:

  Kas pasakė kad 50 proc. statistikos yra melas? Kas nors kiek domėjosi statistika žino, kad yra trys melo rušys. Melas, didelis melas ir statistika. Ko gero taip ir yra:)

 37.   Agne rašo:

  jeigu reiketu issreiksti savo pozicija del visu siame bloge publikuotu irasu vienu sakiniu, jis butu toks: jei kada nors aplinkybes susiklostys taip kad susitiksime gyvai, man bus didele garbe paspausti tau ranka.

 38.   miglė rašo:

  Juokinga.
  Einu pirkti Padangitos.

 39.   Laura rašo:

  Produkto reklama yra kompanijos (ir darbuotojų, priimančių sprendimus) veidas. Iš tiesų, dizaineris kartais laikomas tiesiog “žmogum, kuris moka dirbt photoshopu”, kitaip tariant įrankiu, kuris padarys kliento galvoje gimusį, jau vizualizuotą ir patvirtintą maketą.

  Kažkada mačiau tokį labai taiklų humoristini filmuką. Aišku, ten demonstruojamas “lazdos perlenkimas” labiau iš dizaino pusės, bet tai neatsiejama nuo reklaminio maketo, ar ne?

  http://www.makemylogobiggercream.com

 40.   Monika rašo:

  http://www.makemylogobiggercream.com - geras filmukas :D tas emocinis kremukas pabaigoj geriausias: “feel your love” :D :D :D

 41.   B. rašo:

  Tikrai, ko gero geriausias įrašas pasaulyje! Juk tai patvirtina iki 1 000 000 žmonių, kurie paspaudė mygtuką “patiko”.*

  *mygtuką šiu metu, t.y. 2010 metų birželio 5 dieną, po 3 dvidešimt, paspaudė 183 žmonės.

 42.   rim rašo:

  Geras įrašas!;DD

 43.   neturiu bet siap mano vardas koks rašo:

  2010 metu geriausio visu laiku reklamos zenklo rinkimai pagal seima 2010 arba nulis nulis du

  3.vieta- kompanija: energizer, reklm.zenklas - nesustojantis triusiukas

  2.vieta - kompanija: the bank of the world, reklm.zenklas - doleris, euras

  ir pirmoji vieta atitenka ilgiausiai ir seniausiai kompanijai islaikiusiai didziausia rinkos apyvarta nuo beveik neatmenamu laiku yra:

  1.vieta - kompanija: baznycia, reklm.zenklas - jezus kristus

  sveikinimai

  aciu uz demesi susitiksime kitais metais, uz dvieju dienu, linkiu visom pasaulio kompanijom pasistengti ir patekti pas mus i elitinius apdovanojimus.ispeju pries tokias firmas nepajegi net korupcija cia susigrumia tik stipriausi ir gali likti tik 3 is musu. vedejas Thomas Hanksas atsisveikinu su jumis iki kito karto.(o dbr reklama)

 44.   Tomas rašo:

  11

Rašyk komentarą