BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Legenda apie trolį Užkalnį

Dabar tokie laikai, kai Užkalnis rašo apie viską, o visi - apie Užkalnį. Nors praeitą Roberto blogo įrašą apie reklamos agentūras perskaitė daugiau nei 20 tūkstančių žmonių, populiarumo niekad per daug nebus. Todėl kol banga dar nenuslūgo, jūsų dėmesiui - “Legenda apie trolį Užkalnį”. Dar toks įspėjimas prieš tai - jei nežinote, kas toks yra Užkalnis (Andrius, žmogus), šio įrašo galit nesuprasti. Ir jei rimtai nežinot, tai kokioj skylėj pastaruosius metus tupėjot?

Legenda apie trolį Užkalnį

ražioje dainų ir lietaus šalyje stūgsojo didelis gražus miestas. Šalia jo stūgsojo didelis gražus kalnas. O aplink miestą nedideliu spinduliu buvo išsibarstę maži baisūs kaimai.

Visi gyveno sąlyginai laimingai. Ramiai sau skundėsi kuo norėjo, džiaugėsi kuo norėjo, valgė ką norėjo, kol neprasidėjo keisti dalykai… Iš kažkokios salos, kurioje ilgai gyveno ir b***s žino ką veikė, atsikraustė milžiniškas baisus trolis. Nuo miestiečių jis slėpėsi už to didelio kalno todėl buvo pramintas “Užkalniniu”. Paskui kažkas pasiūlė trumpesnį - “Užkalnio” vardą.

Iš pradžių nelabai kas jį ir pastebėdavo, bet paskui jo nepastebėti buvo nebeįmanoma… Užkalnis buvo didelis, storas ir atgrasus padaras. Bet kaip bebūtų keista, kvepėdavo labai maloniai ir kasdien skirtingai.

Paprastai troliai gyvena miškuose, po tiltais, olose, ėda gyvulius, ir bijo saulės šviesos. Bet šis buvo kitoks… Jam nieko nereikšdavo pasirodyti miestelyje vidury baltos dienos ir tarkim nuplėšti keletą “Kepyklėlių” ir “Krautuvėlių” iškabų.

Vieną dieną jis pasirodė mieste ir pagal maitinančių motinų pieno kvapą susiradęs “Gerųjų mamų” draugijos pastatėlį nuplėšė 80 procentų jo stogo. Mamos puolė klykti, rėkti, saugoti savo kosėjančius vaikus. Tos, kurios buvo nėščios, čia pat ir pagimdė iš išgąsčio. Užkalnis gerokai pradarė pastatėlio stogą ir storu pirštu užspaudęs vieną šnervę, nusišnypštė ant tų visų mamų su jų kompleksais ir vaikais durnais vardais. Tai padaręs jis stogą padėjo atgal į vietą ir lyg niekur nieko pasišalino. Mamoms tai buvo didžiausias pažeminimas per visą jų nuobodų gyvenimą. Jos iki dabar dar susirenka savo draugijos pastatėlyje kolektyviškai papykti ant trolio, paverkti viena kitai ant pečių ir patapšnoti per nugaras.

Po kurio laiko mieste beveik neliko hipsterių. Trolis juos išgaudė, sudėjo į didelį ironišką megztą maišą ir sukišo į olą savo kalne, kur nebuvo nei mobilaus ryšio, nei interneto. Hipsteriai ten būdami negalėjo postinti savo Instagram nuotraukų todėl greitai visi išgaišo nuo užsisklendimo savy. Beje į šią niekšybę daugelis žmonių žiūrėjo pro pirštus, o kai kurie netgi palaikė trolį.

Vienoje miesto aikštėje stovėjo senų laikų rašytojos paminklas. Užkalniui nei rašytoja, nei paties paminklo padirbimas nepatiko. Todėl jis savo didelėm rankom paminklą nulaužė na***j ir miestiečiams matant, pasikasė juo savo milžinišką subinę. Vėliau parsinešė už savo kalno ir išlydė. Iš to metalo nusiliejo sau kastetą. Tuo kastetu paskui daužė užsilikusius hipsterius ir ekologiškų krautuvių langus.

Be jokios abejonės dauguma miesto gyventojų Užkalnio nekentė. Užgauliojo pačiais įmantriausiais žodžiais, kokius tik intelektas išnešė. O Užkalnis ta neapykanta mito ir dar labiau storėjo. Kuo daugiau įspėjamųjų plakatų su savo atvaizdu jis pamatydavo, tuo sotesnis būdavo. Be žmonių neapykantos Užkalnis dar maitinosi geriausiuose miesto restoranuose. Taip pat kartais karvėm ir kiaulėm, kurias pasivogdavo iš kaimų ir pasiruošdavo labai gurmaniškai, su pikantiškais pagardais’n’shit.

Kaimiečiai nuo Užkalnio kentėjo ne ką mažiau už miestiečius. Užkalnis eidavo per kaimus, užgauliodavo vietinius šaukdamas “runkeliai jūs, rrruuuunkeliai!” ir griaudavo jų lauko tualetus. Vos tik tie atsistatydavo, Užkalnis sugrįždavo ir vėl išspardydavo. O kartais ir kokį kaimietį įmesdavo šūdų duobėn. Po kurio laiko, kai kaimiečiai pradėjo tualetus įsirenginėti namuose, kaip normalūs žmonės, trolis nuo jų atstojo.

Šioje retoje fotografijoje užfiksuota kaip Užkalnis trukdo skubantiems varguoliams grįžti laiku namo ant “Žvaigždžių Duetų”.

Kad ir koks padla tas trolis buvo, atsirasdavo žmonių, kurie jį mėgo. Kai kurie mėgo nuoširdžiai, o kai kurie tik apsimesdavo, kad mėgsta (kad prieš mėgstančius draugus nebūtų gėda). Dar vieni nemėgo Užkalnio dėl to, kad patys norėdavo būti tokie dideli ir iš tolo matomi, bet turėdavo per silpnus balsus arba per smulkų kūno sudėjimą, kad galėtų šitaip siautėti. Žodžiu, nekentė jo nes jautė elementarų pavydą.

Dar trolis turėjo tokią keistą savybę - ateidavo į miestą, nieko nesugriaudavo, nieko neapkakodavo, bet pasiimdavo kokį nors mieste geriau žinomą žmogų ir nusinešdavo jį už savo kalno. Pasodindavo jį į sofą ir su juo tiesiog kalbėdavosi… Sakoma, kad “viens ant vieno” Užkalnis nebūdavo toks svolačius ir būdavo galima su juo pabendrauti, kaip su civilizuota būtybe. Kai kuriems netgi pavykdavo jį nuginkluoti šilta šypsena ir gražiais žodžiais… Gal to Užkalniui ir trūko?… Gal dėl jis toks piktas buvo?… Bet koks skirtumas, Užkalnis kaip ir visi gamtos tvariniai nebuvo tobulas. Tarkim kažkada nemėgo šalies metraštininkų, paskui staiga juos pamilo (mažai žinomo žurnalisto Karolio J. pastebėjimas). Nekentė kalbininkų aiškinančių kaip kalbėti, bet nekentė ir tų, kurie Druskininkus Druskais vadindavo. Tiek vienus tiek kitus jis erzindavo ir užgauliodavo per langus rodydamas savo nedailias kūno dalis bei žodžiais. Nu bet ir ką tu jam?

Ilgainiui dauguma miestiečiu su trolio kaimynyste susitaikė. Kiti išmoko jį ignoruoti. Tačiau jautriausias visuomenės sluoksnis - visokio plauko bukapročiai, iki dabar sunkiai pakelia jo egzistavimą ir stengiasi jį visaip išguiti. Bet nesėkmingai žinoma. Kuo labiau stengiasi, tuo stipresnis jis darosi…

Pabaiga.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (40) | “Legenda apie trolį Užkalnį”

 1.   LInas rašo:

  Epic epas, bliamba.

 2.   tomm rašo:

  Juokdarys tas Uzkalnis. Teliko neziuriu, tad nezinau kokia ten laida jis veda, bet kiek spaudoj teko skaityti straipsniu, tai susireiksmines idiotelis garsiai reiksdamas savo kvailas mintis ir kurstydamas kitus, toms temoms jautrius.
  Troliai vs troliai. Niekas nelaimes cia.

 3.   justas rašo:

  saugokitės, jeigu pakomentuosit ar mygtelsit “patinka”, jis jus ne tik susiras ir išmes iš savo draugų feisbuke, bet net ir užblokuos bet kuriuo atveju

 4.   Diana rašo:

  Ar cia isgarseti tuo vardu stengiamasi ar as jau lietuvisko humoro nesuprantu? Koks straipsnio tikslas?

 5.   Diana rašo:

  Ai cia pavydas, supratau :)

 6.   Vidas rašo:

  Manau, užkalnis jau paraudonavęs skaito šitą raštą. Bet paraudonavęs iš vidaus, o iš išorės laimingas. Apsimeta mat, kad nesvarbu jam :) Bet tuoj, jau tuoj, jaučiu, pareina piktas užkalnio postas feisbuke.

 7.   Lukas rašo:

  Haha :)
  O Užkalnis ir šito pasimaitins.
  Jis man primena vaikystėj kieme buvusį mažą storą vaikį, kuris iš esmės nieko nemokėjo, nei krepšinį žaist, nei counter-striką, neturėjo kaip prisitrint prie kietųjų, tai tekdavo tyčiotis iš kitų tokių pat nepritapusių vaikų ir dar labai įmantriai, kad užsitarnautų respecto taškų. Šaunu, kad perprato kaip iš visokių nevykėlių netiesiogiai uždirbt, bet liūdniausia, kad po dideliu amplua slepiasi tik suvokimas, prie ko reikia prisiplakt.

 8.   Gediminas rašo:

  Kaip interneto folkloras sako: Don’t feed the trolls. Na bet tiek to, baisiai jau smagiai cia.

 9.   Marius rašo:

  Man užkalnis primena Cartman’ą. Tikriausiai žinot. Ir Lukui pritariu dėl galimo (ir manau esamo) jo asmenybės konflikto, bandant savo nepilnavertiškumą kompensuoti tiesiog elementariu infantiliškumu ir bukumu. Siaubingai neišsilavinęs žmogus.

 10.   Marius rašo:

  Zinot toki sena posaki - Duok durniui kelia. Jei nieks i ji nekreiptu demesio, jis susimastytu kad kazka negerai daro. Bet po jo privazgiojimu ivyksta flame wars, nes kazkam giliai uzspaudziama ir sutrynama, O jis buna pasiekes savo tiksla. Nes tai ka jis daro vadinama labai parastai - Kritika. O Jei tiksliau - Lietuvos ir Jos zmoniu Kritika. Ir jam tai Puikiai sekasi.

  Taciau kritika yra subjektyvus dalykas, ir ja reikia galima isklaustyti ir tada priimti arba ignoruoti. ane?

  Ir siaip rodos daugelis yra paveikti tu paciu flame wars kurie dabar visuose bloguose raso apie uzkalni(taip kaip antai apie Justin Bieber visi svaigdavo kad jis Lopas ir t.t. nors negirdeje nei jo dainos, nei jo istorijos, anei kokiai publikai jo muzika skirta). Siulytau zmonem isijungt ne Pipedija, o Uzkalnio bloga ir perskaityt 10 paskutiniu irasu ir susidaryt nuomone tada.

 11.   Karolis rašo:

  Keliu kepurę! Žiauriai geras post’as…

 12.   Mushi rašo:

  Nežinau, ar dėkoti Tadui, ar pykti ant jo už tai, kad sužinojau apie tokio apverktinai siauro proto žmogų…
  Prabėgom paskaičiau kelis jo straipsnius ir supratau - sovietų išbuožinimas pavyko!!!
  Lietuvoj liko tik idiotai, ir dar štai kokio lygio…

 13.   Mushi rašo:

  Mariau, ar protingas žmogus tokiais postringavimais reiškia savo nuomonę/kritiką?
  “man viskas galima, aš ilgus metus gyvenau Anglijoje ir dėl to esu ženkliai protingesnis”, “štai BUD-WAW segmente priešais mane sėdėjo tikrų tikriausias pretenzingas hipsteris, kalbantis rodos angliškai, pasipuošęs anoraku, Ray Ban akyniais, su pisplaukių barzdike ir nusmukusiu klynu iki kelių (kaip paskui pamačiau), kai ta zoologinė būtybė nurėpliojo, iškrypėliškai tampydamasi visu savo Indie muzikos susilpnintu kūneliu, prie praėjimo”, “Didžiausias visų sodybų prakeiksmas, be abejonės, yra šlovingasis long-drop’as, lauko išvietė. Prisimindamas ją, sudrebu iki šiol.”
  Pagal straipsnius gali pagalvot tik kad jis - nesubrendęs paauglys, tėvų dar penktoj klasėj išvežtas į Angliją mokytis kol jie braškes skindami butui Vilniuj sutaupys, todėl jaučiasi baisiai gudrus, ypač tarp čia likusių lietuvių…

 14.   Laura rašo:

  nuostabu. situ pasakojimu ir reiketu baigti trolio istorija ir padeti taska. as jau nuo 3-4-to draugu, pazistamu laikinto ar sharinto posto nustojau ji skaityt. nebuvo apie ka. kapstosi zmogus savo kompleksuose ir tiek.

 15.   Marius rašo:

  O iš kur žinot kas teisybe, kas melas? Kas yra protingas, o kas pablūdęs? Kai visa tai vyksta už ekrano?

  O labiausiai čia teisingai parašė Gediminas - don’t feed the trolls. Tikiuosi, kad per kelis mėnesius žmonės tai supras ir užgesins pačių užkurtą laužą.

 16.   m'art rašo:

  Man liūdna, kad tasai viskąžinau-šviesuolis savo užrašus viešina lietuvių kalba - ta pačia, kuria ir aš šneku..

 17.   vasius rašo:

  Ko jūs nepatenkinti Užkalniu, į jį kreipiat dėmesį jis laimi. Jo tikslas turbūt ir yra užtrolinti ypač žemiausią visuomenės sluoksnį, bet ir kiti gauna savo dozę. Jam tai labai sekasi. Kai kurie elementai visuomenėje tiesiog rėkė būti kritikuojami ir su jais nebegalima buvo taikytis. Užkalnis tiesiog užkliudė širšių lizdą ir paleido viską. Kas daugiau būtų išdrisęs trolinti runkelius, juk jie tikslinė auditorija (pažiūrėkit į mėšlą televizijoje). Bet kažkas suprato, kad jiems ne tik malonius straipsnius rašyti galima, bet ir drėbti kritiką ir bus pasiektas net geresnis rezultatas.

 18.   Lina rašo:

  Ačiū, nes tikrai dar ‘per mažai’ trolio visuose kampuose…
  Nu bet svarbu Robertui statistika kyla ;)

 19.   Juozas rašo:

  kaktomūšos vengta. dainius apie save dainavo.
  tekstas apie dizanerius buvo superinis.
  laukiu kitų. :)

 20.   tėtukas rašo:

  Mano dukrytė užpakalį vadina užkaliu. Tai kai tik pamatau šitą trolį, iškart apie tą “užkalį” pagalvoju :)

 21.   Lee rašo:

  Pritariu Vasiui :)

  Kuo daugiau aštrialiežuvių, tuo geriau :)
  Tokio kalibro žmonės verčia kitus žmonės mąstyti, t.y. formuoti savo pačių nuomonę, atsirinkti, kas jiems atrodo teisinga, o kas ne.
  …o ne tik aklai virškinti tai tai, kas yra brukama iš žydrųjų ekranų (pvz).

  PEACE! :)

 22.   Vidmantas rašo:

  Na bet reikia pripažinti, kad ne kiekvienas nusipelnęs tokio pagiriamojo straipsnio. Džiugu, kad Užkalnio pastangos pastebimos ir įvertinamos.

 23.   kreivakojis-kreivarankis rašo:

  Uzkalnis - mano idealas. (tikrai) Zmogus ne tik, kad plunksna meistriskai valdo, bet dar ir trollina, kaip niekas kitas. Juokingiausia, kad visokie smartypantsai rimtu veidu raso paklodes komentaruose apie tai, koks Andrius yra kompleksu pilnas ir neissilavines zmogus, bet patys niekaip nesurisa, kad Uzkalnis trollina. Tas mane ir zavi.

 24.   Lukas rašo:

  Kreivakoji, trollinimas iš esmės labai patogus žodis dažnai savo bukumui ir kvailoms situacijoms paslėpti. UŽSIČIAUPK DURNA BOBA, NES IŠBANINSIU IR APSIVERKSIU - “hehehe, trollina, jis mano dievas”.

 25.   Valdas rašo:

  ai, nežinau, kai chamiškumas pavadinamas kitu žodžiu (pvz., “trolinimu”), ar dėl to jis tampa nechamiškumu? Ir tai pasidaro kažkas gero ir siektino?

 26.   kreivakojis-kreivarankis rašo:

  Cia gal vis tik priklauso is kurios puses pasiziuresi. Asmeniskai trollinimo nelaikau kazkokiu blogu darbu: jei atsiranda dibilu, kurie ant to uzkimba, tai so be it.

 27.   beata rašo:

  Nesupratau daugumos komentuojanciu. Taigi cia panegirika! Ir labai gerai surasyta. Sitas postas Uzkalni turejo tik pamaloninti.

 28.   pawlyna rašo:

  kas tas užkalnis..?

 29.   Rimbas rašo:

  Žavinga, kad 90 proc. komentuotojų paraidinai (bukvaliai) neįsikirto į straipsnio esmę. Spėju, hipsteriai, šmaikštašiknės ir kaimiečiai prikomentavo. Ypač patinka, kai vieno žmogaus kūrybą priskiria kitam - savo pagiežos objektui - net nepasigilinę į patį kritikuojamą tekstą (čia apie “kaimo” protokolą). Vat tokių dblų komentarai ir maitina trolius.
  Skanaus.

  P.s. Robertas naujai atrastas autorius. Neša stogą tamstos kūryba :D

 30.   Rimbas rašo:

  P.s. Robertas naujai atrastas autorius. Neša stogą tamstos kūryba :D

  “roberto.blogas” turėjo būt. Užlipau ant paties numesto grėblio bl..

 31.   Džentelmenas Iš Internetų rašo:

  Hm, joa, pirmą kartą plačiau paskaičius Užkalnio tekstus, buvo kilus mintis irgi ką nors jo stilium ant jo pašikti, bet bėda, kad net ir labai pataikius, niekada nepamatytum, kaip rausta jo lašiakas ant veido, ir kaip dega mažos kiauliškos akytės. Atrašytų po kiek laiko kokią repliką tipo “ha ha man pochui, o jūs visi debilai” ir viskas. O iš blogo įrašo, gautūsi eilinė reklama (kas, norom nenorom yra ir šitas įrašas).

  Ir va sau laimingai gyvenau, net pamiršęs kad toks Užkalinis egzistuoja, kol žmonės feisbuke nepradėjo dalintis šituo blogo yrašu.

  O jei šiaip, tai nesiskiria jis niekuo nuo eilino heiterio delfio komentatoriaus, tik velnias žino, kiek ir kam pimpalų nučiulpė, kad jį publikuotų viešoje erdvėje.

  O kada nors bandei normaliai padiskutuoti su delfi komentoriais ? Kažkada pabandžiau, tai tiek visko sužinojau apie savo sunkią vaikystę, tėvus, asmenines savybęs, ateitį ir t.t. Kad pasijutau kaip geros socialinės dramos pagrdinis veikėjas :D

  Haters gonna hate, kaip sako internetų išmintis.

  Cheers :)

 32.   aaa rašo:

  NESKAITYK. TU BUSI PABUCIUOTAS ARTIMIAUSIA PENKTADIENI NUO SAVO MEILES. RYTOJ BUS TAVO GERIAUSIA DIENA GYVENIME.
  DABAR
  JEI PRADEJEI SKAITYT. NEBAIK. TAI PERDAUG SIURPU.
  1. Pasakyk savo varda 10 kartu.
  2. Pasakyk savo mamos varda 5 kartus.
  … 3. Pasakyk savo meiles varda 3 kartus.
  4. Parasyk visa tai 4 grupese.
  Jei tai padarysi, tavo meile tave pabuciuos artimiausia Penktadieni.
  Bet jei perskaitei ir neparasysi, tada turesi didziule nelaime.
  ISSIUSK TAI I 5 GRUPES PER 143 MINUTES. JEI TAI IVYGDYSI PASPAUSK F6 IR TAVO MEILES VARDAS ATSIRAS ANT TAVO EKRANO DIDELEMIS RAIDEMIS. TAI PERDAUK SIURPU NES TAI ISTIKRUJU VEIKIA.
  :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 33.   Dilgėlė rašo:

  ta dalis apie tualetus buvo tokia juokinga;D va taip aš šitą trolį ir matau;D

 34.   Vilis Normanas rašo:

  Tekstas nėra super įdomus, bet puikiai pasirinkta stilistinė strategija. Ir nors kalbėti apie šiukšles yra prastas užsiėmimas, - tai geriausia, ką esu skaitęs apie šiukšlę. Respect autoriui.

 35.   ausra maldeikiene rašo:

  Tesktas geras. Bet kai kurie komentarai genialūs. Užkalnis teisus — yra žmonių, kuriems neduota skirti raidę ir dvasią (prasmę). ;)

 36.   Agnija rašo:

  Nei apie Uzkalni kas raso, nei jis kam rupi. Nebent megstancioms pasipiarinti jo laidoj personoms.

 37.   Poissoningkiss rašo:

  As ziuriu ir negaliu atsistebeti kiek daug zmoniu atrodo pavardes turintys tokias, kad vizitines korteles tikriausiai graviruojasi granite , o uz parasa gauta jau galima aukcione prasyti pinigu, komentuoja be perstojo Uzkalni , koks jis nevykelis, be issilavinimo ,plebejus , kaip neskoningai jo butas buvo Londone apstatytas . Bet isigilinkite, kad jusu rasliavas skaito tik del to ,kad apie Uzkalni rasote , stai kur paradoksas jusu pastangu :”kas ta Maldeikiene? Ai ciia ta kiri apie Uzkalni raso kasdien ? Buvo toks zurnaliuga, nepamenu jau jo pavardes , jis per Baltijos televizija turejo laida kuri buvo skirta kovai su Uspaskich :)

 38.   latras rašo:

  tekstas geras. tik dabar atradau. juokingiausia, kad tik keli komentatoriai suvoke, kad jis nera negiamas uzkalnio atzvilgiu. gaunasi, kad cia renkasi tie patys runkeliai tik is dailioskes, dizaino kolegiju ir su iphonais?

 39.   Elena rašo:

  neskaičiau komentarų,tingu.Tekstas labai patiko-talentinga.Patys geriausi palinkėjimai autoriui.Net norėčiau susipažinti,žinoma,ne tiesiogiai:vardas,pavardė,gimimo metai.Įdomu ,kas rašo,kas tas žmogus?mane tai sudomino.

 40.   Smoky rašo:

  Puikus straipsnis, man labai patiko skaityti, smaginausi is peties. Ir ne d4l to, kad m4gstu ar nemegstu trolio Užkalnio, o dėl paties informacijos pateikimo, palyginimų, pritraukimų prie pasakėčių ir pan. Autoriau “pyšy ješčio” :D

Rašyk komentarą