BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Lapkritis, 2010

Interviu su Solomonu: “Aš esu karys”

2010-11-14

Panašu, kad staiga išgarsėjęs gatvės menininkas sulaukia vis daugiau dėmesio ir visai nebijo dalinti interviu. Bet ar tikrai? Štai vienas tariamas interviu su juo, štai antras. Robertas apsimetė naujienų portalo žurnalistu ir taip pat pakalbino šią be galo įdomią asmenybę. Kaip ir aniems dviems “žurnalistams”, taip ir Robertui jo kontaktus pavyko rasti labai nesunkiai, užteko stipriai pagūglinti.

Solomonas, žinoma, prašė, kad jo tapatybė liktų neatskleista ir prašė jo kalbos netaisyti. Tačiau Robertas vis tiek ištaisė gramatines klaidas. Jų buvo daugybė.

Taigi, Vasilijau, ar tikrai esi išdalinęs tiek daug interviu?

Tikrai ne. Tiek anarchija.lt, tiek Jonas Jonka tuos interviu išgalvojo siekdami pigaus populiarumo. Kadangi nei vieno nei kito puslapio internautai nežino, jie pamėgino pasinaudoti mano vardu ir taip pritraukti daugiau lankytojų. Tai yra labai žema, pigus triukas. Aš iki šiol nesu su niekuo kalbėjęs ir su jumis sutikau kalbėti tik todėl, kad prižadėjot man sumokėti.

Papasakok, kas yra “Solomon”? Reiškinys, judėjimas, slapyvardis?

Solomonas esu aš vienas. Visi kas sako, kad tai yra didelė grupė žmonių labai klysta. Jie taip galvoja, nes tagų yra keli tūkstančiai, o gal net kelios dešimtys tūkstančių. Atseit vienas žmogus to nesugebėtų padaryti. Tačiau kai esi jaunas ir vienoj rankoj laikai flakoną dažų, kitoj - visą pasaulio laiką, viskas yra įmanoma.

Kiek laiko užtruko pagražinti šitiek sienų?

Viskas prasidėjo tada, kai išmokau rašyti ir galvoje užgimė pirmosios maištingos mintys. Mečiau mokyklą ir išėjau į gatvę. Mokykla yra sistemos dalis, o prieš sistemą reikia kovoti. Aš esu karys, o sistema yra mano priešas. Žodžiu, taginti pradėjau nuo 12 metų ir tą darau iki dabar. Pasakyčiau, kiek tai yra metų tiksliai, bet nekenčiu skaičiuoti. Skaičiai yra skaičių sistemos dalis! Bet taip, viskas truko ilgai. Dažų sunaudota kelios tonos.

Kaip supratau mokyklos nebaigei? Universitete, greičiausiai irgi nesimokei. Kokį darbą dirbi, už ką perki dažus?

Mano tėvai mane išlaiko. Jie yra turtingi teisininkai todėl su finansais problemų niekad neturėjau. Su teisėtvarka irgi. Dažus perku Senukuose. Turiu nuolaidų kortelę, todėl gaunasi gerokai pigiau.

Bet juk nuolaidų kortelė irgi yra sistemos dalis…

(pašnekovas ilgokai tylėjo ir mąstė) Sekantis klausimas.

O ką veiki kai netagini? Kaip leidi laisvalaikį?

Būnu su draugais, rūkom žolę, klausom hiphopo, čilinam. Serious gagsta shit man…

Daug kas sako, kad tagai tai joks menas. Kad tai chuliganizmas ir tiek.

Norint suprasti graffiti…

Tagai, ne graffiti.

Norint suprasti tagus, reikia suprasti hiphopo kultūrą. Reikia gyventi joje. Reikia išmokti atmesti tau primestą sistemą. Tie kas sako, kad tai chuliganizmas yra supuvusios visuomenės ir supuvusios sistemos žiurkės. Ne viskas gyvenime rožėm klotas, yra ir blogų dalykų. Norint, kad pasaulis būtų gražesnis reikia kovoti prieš tai kas jį daro baisiu.

Tačiau, kaip žodžių rašymas ant sienos padeda kovoti prieš blogybes?

Kiekvienas kovoja, kaip moka. Vieni senoliams sriubas verda, kiti aukoja labdarai, dar kiti duoda kraujo, renka šiukšles ir taip toliau. O aš taginu.

Bet kas nuo to keičiasi?

Viskas!

Kas konkrečiai?

(pašnekovas mąsto) Kitas klausimas.

Galbūt užsiimant šia prasminga veikla buvo nutikę kas nors linksmo, juokingo?

Vieną naktį taginau ant Jaunimo Teatro ir išlindo sargas. Pradėjau bėgti. Ant sienos buvau spėjęs užrašyti tik SOLO. Sargas puolė mane vytis. Nenorėjau mesti pradėto darbo todėl bėgau ratais aplink jaunimo teatrą ir kiekvieną kartą prabėgdamas pro tagą pridėjau po trūkstamą raidę - M, O ir N. Trys ratai - trys raidės. Žiauriai pavargau, nes šiaip rūkau daug, o sportuoju tai tik tiek, kai kas nors gaudo. Visa laimė, kad sargas senas buvo, jis pavargo greičiau. Tai užbaigiau darbą ir pabėgau į stotelę.

Gal turi kokių patarimų pradedantiems tagintojams?

Niekad neprisideginėk cigaretės purkšdamas dažus…

Galbūt norėtum ką nors perduoti Algiui Ramanauskui?

Kol egzistuos sistema, egzistuos ir kariai, kurie kovoja prieš ją. Tu niekada manę nepagausi. Mūsų gaudymas prilygsta vėjo malūnams. Pagausi vieną, jį pakeis kitas, pagausi tą, jo vieton stos trečias. Pagausi trečią, pirmam gims vaikas, kuris tęs tėvo pradėtą darbą. Čia užburtas laiko verpetas.

Ačiū už įdomų interviu.

Nėra už ką. Lauksiu pavedimo.

Rodyk draugams